Archiwalna Strona Boleszkowice
Dziś jest: Wtorek 20 lipca 2021, imieniny: Czesława i Hieronima

Obsluga techniczna
ALFA TV

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Projekt dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Celowego
w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
 
 

„Przebudowa drogi gminnej Nr 76003Z ul. Żeromskiego w miejscowości Boleszkowice”

Gmina Boleszkowice informuje, że w grudniu 2020 roku przy dofinasowaniu ze środków Państwowego Funduszu Celowego w ramach Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych rozpoczęła inwestycję pn. „Przebudowa drogi gminnej Nr 76003Z ul. Żeromskiego w miejscowości Boleszkowice” na odcinku 0,277km. Dzięki inwestycji, stara nawierzchnia drogi zostanie wymieniona na nawierzchnię z kostki betonowej. Zostaną również przebudowane ciągi piesze i zjazdy do poszczególnych posesji.

Ze względu na dojazd ul. Żeromskiego do pól oraz poruszający się ciężki sprzęt rolniczy, chodniki od strony południowej, zostaną wykonane na wzmocnionej podbudowie.

Przebudowa ulicy Żeromskiego jest kolejnym etapem podnoszenia jakości i spójności dróg gminnych w tym rejonie. Dzięki realizacji inwestycji zwiększone zostanie bezpieczeństwo w ruchu pojazdów, skróci się czas dojazdu, zwiększy się standard techniczny oraz dostępność drogi, a tym samym poprawi się poziom i jakość życia obywateli.

Koszt realizacji zadania to kwota 554 716,65 zł, w tym 50% dofinasowania z budżetu państwa w kwocie 276 534,22 zł. 

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona