Archiwalna Strona Boleszkowice
Dziś jest: Wtorek 20 lipca 2021, imieniny: Czesława i Hieronima

Obsluga techniczna
ALFA TV

Szkoła Podstawowa w Boleszkowicach

Plac Bolesława Chrobrego 3

74 - 407 Boleszkowice

tel. 95 760 6144

www.boleszkowice.edu.pl

 

W krainie dinozaurów

Koło zainteresowań „Mały odkrywca” dla uczniów zdolnych z klas I-III działa w naszej szkole od września tego roku. W każdym miesiącu poruszana jest odrębna tematyka wykraczająca poza program nauczania, w zależności od potrzeb uczestników koła.

Zajęcia w miesiącu październiku przebiegały pod tematem „W krainie dinozaurów”, obejmowały zajęcia edukacyjne oraz wycieczkę.

Na trzygodzinnych zajęciach edukacyjnych w szkole uczniowie mogli dowiedzieć się o tym jak powstały dinozaury, jak się rozwijały w toku kolejnych epok w dziejach naszej planety. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, fotografie dinozaurów, jak również film „Zanim powstały dinozaury”. Z zaciekawieniem też przeglądali książki o dinozaurach i dotykali miniaturowych modeli. Po części teoretycznej zajęć każdy z uczniów narysował pastelami swój ulubiony gatunek dinozaura.

18 października br. odbyła się wycieczka do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich, powiązana z zajęciami w szkole. Uczniowie, rzec można mali paleontolodzy, zostali oprowadzeni przez przewodnika ścieżką edukacyjną. Ogromne wrażenie na uczniach zrobiły modele dinozaurów o rozmiarach podobnych do rzeczywistych, dodatkową atrakcją były rozmaite dźwięki wydawane przez dinozaury. Po zajęciach z przewodnikiem przyszedł czas na integrację – wszyscy wspólnie upiekli kiełbaski przy ognisku i bawili się na placu zabaw w ostatnich promieniach jesiennego słońca. Udało się nawet … odkopać w piasku szkielet pewnego dinozaura.

                                                                                                          Aleksandra Rutkowska

 

Dzień Języka Niemieckiego

Dnia 13 grudnia 2011 roku o godzinie 10.00 rozpoczął się po raz pierwszy zorganizowany w naszej szkole „Dzień Języka Niemieckiego”. Głównym celem tej imprezy było zaprezentowanie krótkich programów: skeczy, piosenek i wierszyków w języku niemieckim.

Pierwszym punktem dnia był „Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych”. Mogliśmy się z niego dowiedzieć, że przez Berlin przepływa Szprewa, a Niemcy graniczą z dziewięcioma państwami.

Następnie został rozstrzygnięty konkurs z nagrodami za najciekawszy gadżet kojarzący się z naszymi zachodnimi sąsiadami. Trzeba przyznać, że klasy stanęły na wysokości zadania i komisji trudno było przyznać kolejne nagrody. Ostatecznie zwyciężyły ex aequo pierwsze klasy, I b zaprezentowała stroje bawarskie, a I a wystąpiła w przebraniu „kaczuch” w kolorach narodowych Niemiec. Ani się obejrzeliśmy i minęły trzy godziny w czasie, których każda klasa prezentowała swój program. Śmiechu i zabawy było, co niemiara. Co niektórzy już teraz myślą o programie na następny „Dzień Języka Niemieckiego”, w ramach zdrowej międzyklasowej rywalizacji.

Viel Spaß!

                                                                                                          Małgorzata Jaźwińska

GALERIA

 

KONKURS KLAS I-III NA NAJPIĘKNIEJSZĄ CHOINKĘ

Coraz bliżej święta… Chcąc wprowadzić wszystkich uczniów - szczególnie tych najmłodszych - w atmosferę świąt Bożego Narodzenia, został zorganizowany w naszej szkole konkurs na wykonanie najpiękniejszej choinki w formie przestrzennej.

Uczniowie po raz kolejny wykazali się niezwykłą pomysłowością wykonując oryginalne prace z makaronu, szyszek, orzechów, papieru, bibuły oraz tradycyjnego świerku.

Jury w składzie P. Janina Ćwiok, P. Ewa Lenartowicz, P. Aleksandra Rutkowska wyłoniło następujących zwycięzców:

I MIEJSCE    

Mateusz Makowski, kl. Ia

Julia Kiryk, kl. Ia

Daria Jakubowska, kl. IIIa

II MIEJSCE   

Agata Ćwiąkała, kl. Ia

III MIEJSCE

Dominik Ćwiok, kl. Ia

Dominika Wojciechowska, kl. Ia

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Jesień pełna darów i barw

Nikt z nas nie przepada zapewne za jesienną pogodą. Uczniowie naszej szkoły postanowili pokazać, że jesień wcale nie musi się kojarzyć z szarością za oknem, odczuwalnym chłodem
i nienajlepszym nastrojem. Pod koniec października wszyscy chętni uczniowie wzięli udział w konkursie na dekoracyjny stroik jesienny pt.: „Jesień pełna darów i barw”. Wszystkie prace wykonane zostały przede wszystkim z ekologicznych materiałów – z naturalnych darów jesieni. Jury nie spodziewało się tak oryginalnych wytworów skomponowanych z barwnych liści, kasztanów, jarzębiny, wrzosów, dyni, mchu, świerku, grzybów, suszonych jabłuszek i gałązek. Konkursowe prace można było zobaczyć na wystawie w holu szkoły podstawowej.

Jury w składzie: Pani Dyrektor mgr Sylwia Łaskarzewska-Pacewicz, Pani W-ce Dyrektor

mgr Grażyna Wiarus i Pani mgr Jolanta Moszkowska (bibliotekarz szkolny) wyłoniło następujących zwycięzców:

MIEJSCE I:

Kamil Pawłowski kl. I a

Adrian Witka kl. III a

Zofia Kuźma kl. IV a

Dawid Nowaczyk kl. II

Kornel Ćwiok kl. I a

Dawid Rybka kl. IV a

Dominika Wojciechowska kl. I a

Zygmunt Rybka kl. I a

Eryk Ćwiok kl. III a

Agnieszka Kuźma kl. V

Patryk Czerwiński kl. II

MIEJSCE II:

Konrad Nowaczyk kl. I a

Laura Ciechanowicz kl. II

Agata Ćwiąkała kl. I a

MIEJSCE III:

Aleksandra Spruch kl. II

Pozostałe prace zostały wyróżnione. Dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Organizator konkursu Aleksandra Rutkowska

                  

Pomóżmy kasztanowcom

Jak co roku w listopadzie uczniowie Szkoły Podstawowej w Boleszkowicach brali udział w akcji „Pomóżmy kasztanowcom”. Zebraliśmy 12 worków liści z kasztanowca.

Dziękujemy Urzędowi Gminy w Boleszkowicach za pomoc w realizowaniu akcji.

                                                                                                    Beata Stankiewicz

W dniu 16.11.2011 uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawcą i panem Robertem udali się na plac przed przedszkolem w Boleszkowicach, by wysadzić własnoręcznie wyhodowane sadzonki kasztanowca. Dwóch uczniów: Konrad Obara i Patryk Makrzanowski posadzili kasztany w doniczce, z których wyrosły sadzonki. Posadziliśmy je w miejscu, w którym często bawią się dzieci. Będziemy przychodzić, by opiekować się nimi, a w przyszłości je podziwiać. Dumni jesteśmy z tego, że udało nam się wyhodować sadzonki tego pięknego i okazałego drzewa. Z pewnością będą ozdobą terenu przy przedszkolu.

                                                                                                        Jolanta Szczepaniak

 

                           

 

 
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona