Archiwalna Strona Boleszkowice
Dziś jest: Wtorek 20 lipca 2021, imieniny: Czesława i Hieronima

Obsluga techniczna
ALFA TV

Kultura

Zespół Śpiewaczy „ Platerówki” to najstarszy zespół śpiewaczy, który działa w naszej gminie od trzydziestu lat.  W tym roku we wrześniu 2010 roku będzie obchodził jubileusz swojej amatorskiej działalności.

Przez okres trzydziestu lat zespół uświetniał wszystkie imprezy gminne.  Przez wiele lat był i jest ambasadorem naszej gminy.  Od 1980 roku bierze udział w różnorodnych przeglądach i festiwalach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.  Godnie reprezentował naszą gminę na występach za granicą ( Niemcy i Holandia ). Nie sposób wymienić jest wszystkie osiągnięcia zespołu . dowodem jest ogrom pucharów, nagród, dyplomów czy też listów gratulacyjnych.

W  1980 roku  zespół liczył 20 pań. W chwili obecnej to 10 osobowa grupa, która nadal prężnie pracuje i pomimo wieku chce nadal  uczestniczyć w życiu kultury.  Zespół wykonuje różne utwory w zależności od charakteru, imprezy i okoliczności.
 


Zespół Śpiewaczy „ Nowalijki”  w przyszłym roku tj. 2011 obchodzić będzie swój jubileusz  ( 30 – lecie).

Zespół  swoją działalność amatorską prowadzi we wsi Reczyce.

W swoim repertuarze w większości posiadają utwory ludowe.

Zespół  ten także godnie reprezentuje naszą gminę. Piękne ludowe stroje doskonale pasują do żywych utworów tego  zespołu.
 

Zespół Śpiewaczy  „ Jarzębinki”  to grupa kobiet, która wykonuje utwory ludowe i biesiadne. Swoimi pięknymi, ludowymi strojami i pogodą ducha dają świetny efekt na występach. Grupa ta ćwiczy i przeprowadza próby we wsi  Gudzisz. Zespół może pochwalić się wieloma osiągnięciami na różnorodnych przeglądach i festiwalach. W roku 2011 obchodzić będzie swój jubileusz  30 – lecia.

 Zespół oprócz śpiewania wielokrotnie promował naszą gminę poprzez stoiska kulinarne.

Szefową zespołu jest Pani Irena Kubica. Wielokrotnie częstowała przepysznym, wiejskim chlebem i smalcem. Produkty jak i występy  tego zespołu na każdej imprezie otrzymują wiele pochwał i podziękowań.
 

Od grudnia 2009 roku przy Gminnym Ośrodku  Kultury działa kółko teatralne. Uczestnikami są dzieci od klasy zerowej do VI klasy szkoły podstawowej. Dzieci chętnie wcielają się w role aktorów przy tym doskonale się bawiąc. W chwili obecnej jest to grupa dwudziesto osobowa. Dzieci po raz pierwszy wystawiły swą sztukę w szkole podstawowej.
 
Zespół taneczny „Kleks” to zespól tańca współczesnego dla dzieci. Zespół został podzielony na dwie grupy ze względu na różnicę wiekową dzieci. Zespół działa od kilkunastu lat. Bierze udział w uroczystościach gminnych i powiatowych. 
 


 

przygotowała:
Pani Jolanta Maciejewska

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona