Archiwalna Strona Boleszkowice
Dziś jest: Wtorek 20 lipca 2021, imieniny: Czesława i Hieronima

Obsluga techniczna
ALFA TV

Z życia przedszkola

 

POMAGAMY KASZTANOWCOM 2013

31 października 2013r. przedszkolaki ruszyły na pomoc kasztanowcom zaatakowanym przez żarłocznego szrotówka. Przed akcją wysłuchały instruktażu, a następnie – uzbrojone w rękawiczki i worki, których dostarczyło Nadleśnictwo Dębno – poszły zbierać liście kasztanowców. Efekt mrówczej i pożytecznej pracy – osiem worków liści! Drżyj szrotówku!

galeria

Elżbieta Dawid

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 2013

Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie…

…krasnoludki i nie tylko – Księżniczki, Piraci, Kowboje, Pipi, Kot w butach, Czarownice, Scooby- Doo, Pokemon, Strażak Sam
oraz inni nasi fikcyjni przyjaciele. 
Tak, tak wszyscy oni istnieją w naszej wyobraźni i nie tylko. 
A ich prawdziwym domem jest BAJKA…

13 listopada 2013r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień postaci z bajek”. W tym dniu każdy przedszkolak mógł przebrać się za swą ulubioną bajkową postać lub przynieść rekwizyt z nią związany. Wszystkie dzieci zamieniły się w bajkowe postacie, a w przedszkolu czekało na nie wiele atrakcji. Zaczęliśmy dzień od prezentacji strojów, a następnie było wiele konkursów i zagadek związanych z bajkami. Rozpoznawaliśmy tytuły bajek na podstawie rekwizytów związanych

z nimi oraz usłyszanych fragmentów bajek. Dzieci zostały obdarowane słodkościami i wróciły do ulubionych zabaw w swoich salach.

                                                                                                                      Ilona Czerwińska

 

11 LISTOPADA 2013 - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Przed świętem Niepodległości najmłodsi z Zespołu Szkół oglądali sceny patriotycznej inscenizacji przygotowanej przez starszych uczniów. Dzięki temu dowiedziały się, jak mocno tęskni się za ojczyzną, gdy się jest daleko, oraz że o swój kraj trzeba dbać, aby go nie utracić.

                                                                                                                      Elżbieta Dawid

 

        

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

      W październiku w naszym przedszkolu obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystości obecni byli rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście. Dzieci przygotowały program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Wychowankowie dziękowali za trud, cierpliwość oraz wielkie poświęcenie, a w dowód wdzięczności złożyli wszystkim pracownikom życzenia i kwiaty.

      Tego dnia odbyło się również pasowanie na przedszkolaka. To szczególnie ważne wydarzenie  dla nowoprzyjętych dzieci. Pani dyrektor Magdalena Moszkowska przez dotknięcie ramienia każdego dziecka ogromnym „zaczarowanym ołówkiem”, wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na przedszkolaka” włączyła każdego malucha w poczet przedszkolaków. Natomiast dzieci pięcioletnie i sześcioletnie zostały pasowane na starszaków. Na upamiętnienie tej chwili wszystkie dzieci zostały obdarowane odznakami i słodyczami.

 

                                                                                                   Wioletta Fronckiewicz

  

GALERIA


Festyn rodzinny „Mama, tata i ja”

W środę, 1 czerwca, po raz kolejny w Gminnym Przedszkolu w Boleszkowicach odbył się FESTYN RODZINNY. Organizatorami imprezy byli rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola oraz pracownicy placówki.

Dzieci przygotowały krótkie programy artystyczne. Przedszkolaki ze wszystkich grup bardzo się starały i efekty wyciskały łzy wzruszenia u rodziców.

Odbyły się konkursy dla dzieci i rodziców, malowanie twarzy, loteria fantowa. Dzień ten uświetniły pokazy sprzętu strażackiego oraz rolniczego.

Rodzice serwowali własne wypieki, kiełbaski  z grilla, kawę i herbatę. Pogoda- mimo wcześniejszych obaw- dopisała i uczestników nie brakowało.

Dziękujemy zaproszonym Gościom, Rodzicom i Sponsorom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie naszego festynu.

Galeria

 

Wioletta Fronckiewicz

 


 

Przedszkolaki w bibliotece

      Przedszkolaki odwiedziły Gminną Bibliotekę w Boleszkowicach w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta Dzieciom”. Małych gości serdecznymi słowami przywitała pani dyrektor Urszula Lewandowska- Dziedzic. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem dziecięcym oraz dowiedziały się, jak są ułożone książki w bibliotece i na jakich zasadach mogą wypożyczać książeczki.

      Zadowolone i zachęcone dzieci deklarowały powrót do biblioteki w niedługim czasie.

Wioletta
Fronckiewicz

  
GALERIA


POWITANIE WIOSNY – ZIELONY DZIEŃ

Tego dnia w przedszkolu zazieleniło się nam już od samego rana, bowiem nasi przedszkolacy przybyli ubrani w stroje w kolorze zielonym, gdyż ten kolor najbardziej kojarzy się nam z wiosną.  Trzeba podkreślić, że nie tylko dzieci, ale tez personel przedszkola zastosował się do akcji Zielonego Dnia. W ten sposób podkreśliliśmy jak ważna dla naszego funkcjonowania jest przyroda, która nie jest nam obojętna. Nauczycielki we wszystkich grupach przeprowadziły pogadanki na temat konieczności dbania o środowisko. Wspólnie śpiewaliśmy wiosenne piosenki. Dzieci oglądały przedstawienie pt. „Jak rycerz Walduś uratował królestwo”. Aktorzy w ciekawej, wesołej formie przedstawili dzieciom jak należy dbać o naszą przyrodę.

                                                                                        Wioletta Fronckiewicz

  

GALERIA


OBCHODY DNIA MARCHEWKI

Dzieci podczas zajęć dowiedziały się w jaki sposób należy się zdrowo odżywiać i po co należy się zdrowo odżywiać. Zabawy ruchowe uświetniły ten dzień. Punktem kulminacyjnym była degustacja specjałów marchewkowych. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Marchewka” prace zostały wystawione na gazetkach dla rodziców.

                                                                                     Wioletta Fronckiewicz

GALERIA

 


KARNAWAŁ CZAS ZABAWY

Bale dostarczają dzieciom wiele przeżyć i radości. Przygotowując je – pamiętamy o tym, że zabawy przy muzyce rozwijają u dzieci inwencję twórczą, wpływają na ich poziom koordynacji słuchowo – ruchowej i zaspokajają naturalną potrzebę ruchu. Nasz bal odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury. Przygotowałyśmy wiele atrakcyjnych zabaw i konkursów oraz słodki poczęstunek. Wszystkie dzieci wyróżniały się swoimi wyjątkowymi strojami. W tym roku dominowały kostiumy księżniczek, motylków, spidermenów oraz rycerzy.

                                                                                             Wioletta Fronckiewicz

 

  

GALERIA


DZIEŃ KOBIET

      8 marca pamiętaliśmy o miłych dziewczynkach i paniach z naszego najbliższego otoczenia. Chłopcy składali życzenia dziewczynkom, nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów… Dzieci wykonały prace plastyczne zadedykowane paniom, w które włożyły wiele zaangażowania. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli uczynni i sympatyczni. Aż szkoda ze taki dzień jest tylko jeden w całym roku.

                                                                                       Wioletta Fronckiewicz

  

GALERIA

 


 

      

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Nasze przedszkolaki pamiętały o święcie babci i dziadka. Z okazji ich święta przygotowały swoim babciom i dziadkom niespodzianki. Uroczystość odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Boleszkowicach. Dzieci śpiewały, mówiły wierszyki, składały życzenia oraz wręczały własnoręcznie wykonane upominki. Dla licznie przybyłych gości był również słodki poczęstunek przygotowany przez mamy przedszkolaków. Impreza była bardzo udana.

Dyrektor Przedszkola

Magdalena Moszkowska

  

GALERIA

 


Zajęcia otwarte w przedszkolu

 

Dzień 17.12.2010r. w Przedszkolu Gminnym w Boleszkowicach był bardzo uroczysty. Tego dnia odbyły się zajęcia otwarte „Łańcuch życzeń” z udziałem rodziców oraz gości zaproszonych. Panie nauczycielki przygotowały w swoich grupach ciekawe zajęcia o tematyce świątecznej, podczas których dzieci z rodzicami zrobiły łańcuch choinkowy. Pomagali im w tym przedstawiciele lokalnych władz: Wójt Gminy Boleszkowice Pan Jan Krzywicki oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Lech Daniel. Następnie wszystkie grupy połączyły łańcuch i podarowały dla księdza proboszcza.  Były życzenia oraz wspólne śpiewanie kolęd. Rodzice chętnie brali udział w zajęciach. Na koniec odbył się słodki poczęstunek.

Dyrektor Przedszkola

Magdalena Moszkowska

 

GALERIA


 

Mikołaj w przedszkolu

 Jak co roku dzieci z niecierpliwością czekały na  Mikołaja. Nasze przedszkolaki obchodziły Mikołajki w Gminnym Ośrodku Kultury.  Dzieci powitały Mikołaja, a następnie zaprezentowały mu swoje umiejętności: śpiewały, mówiły wierszyki. Towarzyszyły im wielkie emocje, był płacz i radość jednocześnie. Mikołaj po wysłuchaniu dzieci obdarował je prezentami. Rozemocjonowane przedszkolaki wróciły do placówki. W przygotowanie uroczystości zaangażowali się rodzice, panie nauczycielki, dyrektor GOK oraz Mikołaj. Za pomoc dziękujemy.

Dyrektor Przedszkola

Magdalena Moszkowska

GALERIA


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona