Dziś jest: Czwartek 23 listopada 2017, imieniny: Klemensa i Amelii

Obsluga techniczna
ALFA TV

Partycypacyjne opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Boleszkowice na lata 2017 - 2023

 


07.11.2017

Prace nad Lokalnym Programem Rewitalizacji dla Gminy Boleszkowice – rozpoczęte .

Rozpoczęły się prace nad opracowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Boleszkowice na lata 2017 – 2023, mającym na celu podjęcie działań w zakresie określenia obszarów wymagających rewitalizacji, ze względu na koncentrujące się zjawiska kryzysowe w naszej gminie. Dnia 7 listopada o godzinie 14 w Sali narad Urzędu Gminy odbyło się spotkanie oraz szkolenie członków Zespołu ds. Rewitalizacji, czyli podmiotu opiniodawczego skupiającego lokalnych liderów, którzy bezpośrednio będą zaangażowani w proces przygotowania programu rewitalizacji pod przewodnictwem Wójta Gminy Boleszkowice – Jana Krzywickiego. Uczestnicy spotkania zostali przeszkoleni w zakresie podstaw teoretycznych procesu rewitalizacji oraz wdrożeni w cały proces rewitalizacji, ze szczególnym uwzględnieniem sposobu wyznaczania obszaru rewitalizacji  z wykorzystaniem wskaźników. W trakcie szkolenia członkowie Zespołu dyskutowali nad potencjałami lokalnymi, do których zaliczone zostały obszary przyrodnicze gminy, skoncentrowane nad rzekami Odrą i Myśla oraz występujący na obszarze gminy Szlak Templariuszy. Niniejsze potencjały mogą stać się podstawą wdrażanych przedsięwzięć rewitalizacyjnych. Uczestnicy spotkania dostrzegali szansę odnowy kryzysowych obszarów poprzez takie przedsięwzięcia jak stworzenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz działania zmierzające do wykorzystania infrastruktury po byłym PGR. Szeroka dyskusja prowadzona podczas spotkania zaowocowała powstaniem pierwszych założeń dotyczących procesu rewitalizacji, które będą weryfikowane na kolejnych etapach. Pragniemy zachęcić również mieszkańców do włączenia się do niniejszego procesu, poprzez aktywne uczestnictwo w przedsięwzięciach związanych opracowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Boleszkowice.

Projekt pn. „Partycypacyjne opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Boleszkowice” dofinansowano ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu operacyjnego Pomoc Techniczna 2014 – 2020.

 

Urząd Gminy Boleszkowice

galeria


 

ZARZĄDZENIE NR 47/2017 WÓJTA GMINY BOLESZKOWICE z dnia 7 listopada 2017 r.  w sprawie powołania Zespołu do spraw rewitalizacji - pobierz


13.11.2017r.
Szanowni Państwo,

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wzięcie udziału w badaniu realizowanym w ramach opracowania  Programu Rewitalizacji dla Gminy Boleszkowice. Niniejszy dokument będzie podstawą do aplikowania o środki unijne, które posłużą do odnowienia publicznych przestrzeni, budynków, ale również zwiększenia ilości atrakcyjnych dla mieszkańców wydarzeń.

Ze względu na chęć zebrania uwag mieszkańców, zwracamy się do Państwa z prośbą o wzięcie udziału w ankiecie oraz udzielenie odpowiedzi pozwalających na efektywniejsze przygotowanie programu rewitalizacji. Państwa głos jest dla nas bardzo ważny.

Projekt pn. „Partycypacyjne opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Boleszkowice” dofinansowano ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu operacyjnego Pomoc Techniczna 2014 – 2020.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety:

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia