Archiwalna Strona Boleszkowice
Dziś jest: Wtorek 20 lipca 2021, imieniny: Czesława i Hieronima

Obsluga techniczna
ALFA TV

Informacje dot. Koronowirusa

Kierując się troską o bezpieczeństwo przedsiębiorców oraz pracowników Gminy Boleszkowice zaangażowanych w proces przyjmowania i  weryfikacji  wniosków do CEIDG

informujemy przedsiębiorców o możliwości składania wniosków do CEIDG drogą elektroniczną (on-line) lub przesyłania wniosków pocztą, ale wówczas podpis powinien być poświadczony przez notariusza.

W nagłych przypadkach, dotyczących wyłącznie mieszkańców Gminy Boleszkowice, po uprzednim ustaleniu terminu z pracownikiem Urzędu Gminy możliwym będzie osobiste złożenie wniosku.

 

Wójt Gminy Boleszkowice

Jan Krzywicki

 

 

W związku z zaistniałą sytuacją kryzysową na terenie kraju, uruchamiamy w aplikacji BLISKO dedykowany serwis informacyjny. Będziemy przekazywać mieszkańcom najważniejsze komunikaty związane z zagrożeniem epidemią wirusa SARS-CoV-2 powszechnie nazywanym koronawirusem. 

Wszystkie informacje będą pochodzić ze sprawdzonych źródeł, które zagwarantują rzetelne powiadamianie bez wzbudzania niepotrzebnej paniki i dezinformacji.

  • Ministerstwo Zdrowia
  • Główny Inspektor Sanitarny
  • Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)

Aktualności tylko z potwierdzonych źródeł:

  • Sprawdzone statystyki 
  • Zalecenia krajowe 
  • Instrukcje sanitarne  
  • Zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia 
  • Tendencje i prognozy

Osoby, które już posiadają tę aplikację powinny dodać nadawcę: Koronawirus  - serwis informacyjny.

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie przywrócenia tymczasowo kontroli granicznej osób przekraczających granicę państwową stanowiącą granicę wewnętrzną

ZGDO- Ważny komunikat

Informacja dla branży handlowej

Polecenie Wojewody Zachodniopomorskiego

Zarządzenie Wojewody Zachodniopomorskiego

Skorzystaj z Twojego e-PIT i innych usług elektronicznych - ogranicz kontakty z Urzędami Skarbowymi w związku z koronawirusem

OGŁOSZENIE

 

 

Jeżeli w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jesteś objęty kwarantanną, pamiętaj - nie jesteś pozostawiony sam sobie. Otrzymasz wsparcie z wielu miejsc.

 

 

Wytyczne dla jednostek OSP w zakresie działań związanych z koronawirusem

link do filmu instruktażowego: https://www.youtube.com/watch?time_continue=31&v=0LYQD0gBDDA&feature=emb_logo

 

 Nauka w domu w czasie kryzysu

 

UWAGA

Po konferencji prasowej Prezesa Rady Ministrów, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji następuje:

  •  zostaje wprowadzony stan epidemii,
  • zawieszenie zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych zostaje przedłużone do Świąt Wielkanocnych,
  • wypłata zasiłku opiekuńczego dla rodziców wraz z wydłużeniem zamknięcia żłobków i przedszkoli będzie przedłużona o 14 dni,
  • zostają podwyższone kary z 5 000 zł na 30 000 zł za złamanie kwarantanny.

#ZostańwDomu

Kształcenie na odległość- nowe regulacje prawne

Zmieniliśmy przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określiliśmy zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzyliśmy możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

szczegółowe informacje:

https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne?fbclid=IwAR2-M2fggDTf2vmikGhP3Ni9irMfoJUBDjTs5g14InGoLUeqEz_JPqaJ9rI

 

Pierwszy kanał edukacyjny Telewizji Polskiej online

 

 

Wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem

 

Policja ostrzega przed oszustami w związku z koronawirusem

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystując epidemię koronawirusa oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem. Nie dajmy się oszukać i o każdym taki przypadku informujmy Policję.

szczegółowe informacje: kliknij

 

Kolejne zmiany w przekraczaniu granicy

Polska przedłużyła kontrolę na granicy z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją do 13 kwietnia br. Minister Mariusz Kamiński poinformował (25 marca br.) o tym na konferencji prasowej. Wprowadzone zostaną także nowe zasady dotyczące osób, które z powodu zatrudnienia w innym kraju, regularnie przekraczały polską granicę.

szczegółowe informacje- kliknij

 

Koronawirus – podstawowe informacje

Zebraliśmy dla Was linki do sprawdzonych witryn i pewnych informacji na temat koronawirusa.

 

1. Najważniejsze informacje i zalecenia

W związku z pandemią koronawirusa rząd wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się, które obowiązywać będą do 11.04.2020 r.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/ZasadyBezpieczenstwa1

Gov.pl/koronawirus to serwis rządowy poświęcony koronawirusowi. Znajdziesz tu najczęściej

zadawane pytania i odpowiedzi dot. koronawirusa, informacje dla rodziców, seniorów, studentów,

podróżnych, przedsiębiorców. Jest tu także lista szpitali zakaźnych i mapa zagrożenia koronawirusem, a także wykaz lotów powrotnych do kraju. Można tu przeczytać też o sposobach ochrony przed

koronawirusem.

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania: czym jest koronawirus? Jak objawia się choroba o nazwie

COVID-19? Jak często występują objawy? Kto jest najbardziej narażony? Jak się zabezpieczyć?

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

Na rządowej stronie dementowane są też najpopularniejsze mity na temat wirusa, m.in. te o zamykaniu miast czy sklepów, braku żywności oraz przenoszeniu choroby przez zwierzęta domowe.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/walczymy-z-falszywymi-informacjami 

 

2. W trosce o własne zdrowie

Na tej rządowej stronie znajdziesz instrukcje, co robić, gdy podejrzewasz u siebie koronawirusa.

https://pacjent.gov.pl/podejrzewasz-ze-masz-koronawirusa

NFZ również publikuje odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące koronawirusa, profilaktyki oraz leczenia, a także zasad udzielania teleporad lekarskich i e-zwolnień.

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-oddzialow/infolinia-nfz-najczesciej-zadawane- pytania-zwiazane-z-koronawirusem,387.html

Dostępna jest całodobowa infolinia NFZ o koronawirusie – 800 190 590:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/calodobowa-infolinia--nfz-o-koronawirusie/

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło infolinię dotyczącą podróży i przekraczania granic – 22 523 88 80:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/infolinia-msz-ws-przekraczania-granic

 

Główny Inspektorat Sanitarny odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące koronawirusa w kontekście żywności, np. czy wirus może przenosić się za pomocą żywności? Czy obróbka termiczna ma wpływ na koronawirusa? Jakie działania powinien podjąć świadomy klient-konsument?

https://gis.gov.pl/aktualnosci/qa-dotyczace-zywnosci-i-koronawirusa/

 

3. Sprawy pracownicze

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zamieściło informacje na temat uprawnień pracownika w kontekście koronawirusa w razie zamknięcia zakładu pracy lub niemożności wykonywania pracy zdalnej z powodu COVID-19. MRPiPS wyjaśnia także, na co może liczyć pracownik oraz jakie ulgi przysługują pracodawcy w kontekście pracy zdalnej, zasiłku lub zwolnienia lekarskiego, kwarantanny lub izolacji pracowników.

https://www.gov.pl/web/rodzina/koronawirus-uprawnienia-pracownika

 

4. Dla rodziców

Ministerstwo Edukacji zamieściło na swej stronie WWW informację o nowych przepisach, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19, które będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne

 

Ministerstwo Edukacji zamieściło na swej stronie WWW informację o próbnym egzaminie ośmioklasisty.

https://www.gov.pl/web/edukacja/probny-egzamin-osmoklasisty

 

Ministersto Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zamieściło na swojej stronie WWW informację o  przedłużeniu czasowym zawieszenia działania żłobków i klubów dziecięcych.

https://www.gov.pl/web/rodzina/zlobki-i-kluby-dzieciece-zawieszone-do-10-kwietnia

 

Podstawowe informacje dla rodziców, m.in. dotyczące szkół i przedszkoli, dodatkowego zasiłku opiekuńczego i pracy zdalnej.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-rodzicow

ZUS wyjaśnia, jak uzyskać dodatkowy zasiłek opiekuńczy na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola bądź szkoły:

Strona ZUS

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach akcji #zostańwdomu proponuje dostęp do kultury w sieci i informuje o otwartych on-line muzeach, bibliotekach, archiwach, wirtualnych koncertach i spektaklach, programach telewizyjnych i radiowych.

https://www.gov.pl/web/kultura/kultura-w-sieci

 

Ministerstwo Edukacji zamieściło na swych stronach zdalne lekcje – propozycje gotowych materiałów dydaktycznych i narzędzi on-line dla wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej.

https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje

 

Ministerstwo Cyfryzacji zamieściło na swych stronach GRARANTANNĘ, czyli propozycje różnych aktywności internetowych dla dzieci i młodzieży – w formie quizów, zagadek, gier i prezentacji on-line.

https://www.grarantanna.pl/

 

5. Kwarantanna

 

Ministerstwo Zdrowia zamieściło na swej stronie WWW zalecenia dla pacjenta z dodatnim wynikiem badania w kierunku koronawirusa ze wskazaniem do izolacji w warunkach domowych.

https://www.gov.pl/web/zdrowie/zalecenia-dla-pacjenta-z-dodatnim-wynikiem-badania-w-kierunku-koronawirusa-ze-wskazaniem-do-izolacji-w-warunkach-domowych

 

Na rządowej stronie WWW pacjent.gov.pl można przeczytać m.in., czym jest stan zagrożenia epidemiologicznego, kwarantanna, nadzór epidemiologiczny i kontrola sanitarna.

https://pacjent.gov.pl/kwarantanna-dozor-epidemiologiczny-co-to-znaczy

 

ZUS opublikował informacje o uprawnieniach do świadczeń z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji.

https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/informacja-o-uprawnieniach-do- swiadczen-z-powodu-poddania-sie-kwarantannie-lub-izolacji/2534641

 

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało tekst „Kwarantanna i co dalej? Zobacz na co możesz liczyć”, w którym wyjaśnia od czego zacząć i jak przetrwać kwarantannę.

https://www.gov.pl/web/rodzina/kwarantanna---i-co-dalej-zobacz-na-co-mozesz-liczyc

 

Ministerstwo Klimatu wydało Komunikat ws. odpadów z kwarantanny wyjaśniający, co robić z odpadami wytwarzanymi w gospodarstwach domowych przez osoby objęte kwarantanną.

https://www.gov.pl/web/klimat/komunikat-ws-odpadow-z-kwarantanny

 

Walka z koronawirusem

 

Rusza serwis o Tarczy Antykryzysowej

 

Sprawdź, czy masz objawy COVID-19

 

Tarcza antykryzysowa- Rolnictwo

 

Zasłanianie ust i nosa obowiązkowe od DZIŚ

Zasłanianie ust i nosa obowiązkowe od 16 kwietnia

Od dziś, tj. 16 kwietnia 2020 roku wprowadzono obowiązek zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

 
W autobusach, tramwajach i samochodach
 
Nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje w środkach publicznego transportu zbiorowego. Nie dotyczy to jednak osób kierujących takim pojazdem oraz osób wykonujących zarobkowy przewóz osób, jeśli kierującego od przewożonych osób oddzielono w sposób uniemożliwiający kontakt ze źródłem zakażenia.
Nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje w samochodach, którymi poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie. Gdy samochodem porusza się jedna osoba lub osoba z dzieckiem do czwartego roku życia, wówczas nie trzeba zakładać maseczki.
 
Drogi, place, sklepy, kościoły
 
Usta i nos trzeba zakrywać w miejscach ogólnodostępnych, w tym na drogach i placach, a także w placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach lub straganach.
Nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje także w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym. Za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny.
Obowiązek zakrywania ust i nosa nie dotyczy jednak osób pracujących lub wykonujących czynności służbowe w tych budynkach, z wyjątkiem osób bezpośrednio obsługujących interesantów lub klientów.
Pracownicy placówek handlowych i usługowych mogą w czasie wykonywania czynności zawodowych realizować obowiązek zakrywania ust i nosa przez zakrywanie ich przy pomocy przyłbicy, jeżeli wszystkie stanowiska kasowe, miejsca prowadzenia sprzedaży lub świadczenia usług w danym obiekcie są oddzielone od klientów dodatkową przesłoną ochronną.
 
Nie dotyczy dzieci do czterech lat, księży i żołnierzy
 
Ust i nosa nie muszą mieć zakrywane dzieci do ukończenia czwartego roku życia oraz osoby, które nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności (nie będzie wymagane okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie).
Maseczek nie muszą nosić duchowni podczas sprawowania kultu religijnego. Obowiązek zakrywania ust i nosa nie dotyczy również żołnierzy sił zbrojnych RP i wojsk sojuszniczych, a także funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego, wykonujących zadania służbowe, stosujących środki ochrony osobistej odpowiednie do rodzaju wykonywanych czynności.
Zgodnie z przepisami, można żądać odkrycia ust i nosa w razie legitymowania osoby w celu ustalenia jej tożsamości przez organy uprawnione albo w przypadku konieczności identyfikacji lub weryfikacji tożsamości danej osoby przez inne osoby w związku ze świadczeniem usług lub wykonywaniem czynności zawodowych.
 

Nowe terminy egzaminów maturalnego i ósmoklasisty. Przedłużamy zamknięcie przedszkoli i żłobków oraz szkół i uczelni

Powrót dzieci do szkoły i przedszkola!

Kolejny etap odmrażania pracy urzędów

INFORMACJA!!!

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona