Herb Gminy Boleszkowice Gmina Boleszkowice

Gmina Boleszkowice

Gmina Boleszkowice
Przestrzenią nowych możliwości

"Rozczytany Namyślin ... "

Plenerowym wydarzeniem pt.: „Łączymy pokolenia” gry i zabawy dla dzieci i dorosłych w ramach integracji międzypokoleniowej zakończono realizację projektu pn.: „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej po byłym przystanku autobusowym w miejscowości Namyślin” z programu „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” realizowanego przez Gminę Boleszkowice.

W poniedziałek 09.08.2021 r. odbyła się druga i ostatnia impreza mająca na celu integrację mieszkańców w nowo powstałym miejscu po byłym przystanku autobusowym, gdzie obecnie stoi praktyczna, drewniana wiata.
Motywem przewodnim zorganizowanej imprezy było wspólne czytanie bajek „Babciu, Dziadku- poczytaj mi proszę”.
W rolę „Babć” wcieliły się zaproszone przez organizatorów Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Gospodarski Krąg” w Boleszkowicach Pani Janinka oraz Pani Agnieszka.
Nasze sympatyczne Panie przeczytały kilka wybranych pozycji, po czym zaprosiły kolejnych uczestników do wspólnego czytania.
Serdecznie dziękujemy za tą wspaniałą formę międzypokoleniowej integracji.
Nie mogło zabraknąć różnorodnych gier, zabaw, konkursów, wspólnej zabawy i mnóstwa śmiechu z udziałem Wójta Gminy Boleszkowice Marka Czypara.
Po wyczerpujących atrakcjach na uczestników zadania czekał poczęstunek.
Z pełnymi brzuszkami  nasi milusińscy przystąpili do warsztatów decoupage prowadzonych przez Panią Paulinę opiekunkę świetlicy w Namyślinie na których wykonano przepiękne, drewniane zakładki do książeczek.
Kolejny dzień i projekt zaliczamy do bardzo udanych
Serdeczne podziękowania  oraz gratulacje  składamy na ręce wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji obu przedsięwzięć:Sołtysowi oraz Radzie Sołeckiej miejscowości Namyślin, Wójtowi oraz Pracownikom Urzędu Gminy Boleszkowice, Zakładowi Usług Komunalnych,Zespołowi GCKiBP w Boleszkowicach,Sponsorom oraz wszystkim mieszkańcom, uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w realizację obu inicjatyw.
Mamy nadzieję, że to nie ostatnia tego typu impreza w Namyślinie. 

Polecane strony

Odnośniki do wybranych stron, systemów oraz istotnych informacji.

Zaświadczenia o dochodach do Programu
Zaświadczenia o dochodach do Programu
NFOŚiGW - AGROENERGIA
NFOŚiGW - AGROENERGIA
Program 'Czyste Powietrze'
Program 'Czyste Powietrze'
Projekt 'Wesołe Przedszkolaki'
Projekt 'Wesołe Przedszkolaki'
GCKiBP w Boleszkowicach
GCKiBP w Boleszkowicach
Folder Promocyjny Gminy Boleszkowice
Folder Promocyjny Gminy Boleszkowice
Lider Pojezierza
Lider Pojezierza
Pomorski Krajobraz Rzeczny
Pomorski Krajobraz Rzeczny
Polskie trasy
Polskie trasy
Cmentarze komunalne
Cmentarze komunalne
Mapa gminy
Mapa gminy
XIII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich - XXVII STMiG 2021
XIII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich - XXVII STMiG 2021

Położenie i administracja

Gmina wiejska położona jest w zachodniej części powiatu myśliborskiego województwie zachodniopomorskim. Powierzchnia gminy - 188,57 km². Sołectwa: Boleszkowice, Chlewice, Chwarszczany, Gudzisz, Kaleńsko, Namyślin, Porzecze, Reczyce i Wysoka.

Gmina leży na i w Kotlinie Freienwaldzkiej. Nad Odrą znajduje się północny fragment Parku Krajobrazowego Ujście Warty z Rezerwatem "Porzecze". Około 1 km na zachód od Boleszkowic znajduje się rezerwat "Cisy Boleszkowickie". Rzeki Odra i jej dopływ Myśla przepływające przez gminę są dostępne dla turystyki kajakowej. Tereny leśne zajmują 52% powierzchni gminy, a użytki rolne 37%.