Dziś jest: Czwartek 24 czerwca 2021, imieniny: Jana i Danuty

Obsluga techniczna
ALFA TV

05.05.2010

X POWIATOWY PRZEGLĄD FOLKLORU W BOLESZKOWICACH

 

1 maja  br w sali przy OSP Boleszkowice odbył się X Powiatowy Przegląd Folkloru.
Na przegląd przybyły zespoły z całego powiatu myśliborskiego, aby wspólnie poprzez śpiew i taniec podtrzymać i uchronić od zapomnienia naszą ludową tradycję i kulturę.  Po uroczystym powitaniu uczestników przez Wójta Gminy Boleszkowice Pana Jana Woźniaka zabrzmiały donośne dźwięki znanych i lubianych pieśni ludowych.

Podczas przeglądu mogliśmy usłyszeć:
Zespół śpiewaczy „Platerówki” z Boleszkowic
Zespół śpiewaczy „ Jarzębinki” z Gudzisza
Zespół śpiewaczy „Nowalijki” z Reczyc
Zespół śpiewaczy „Seniorzy” z Myśliborza
Zespół śpiewaczy „ Jesienne Róże” z Dębna
Zespół śpiewaczy „Trzcinna” z Nowogródka Pomorskiego
Kapela „ Myślanie” z Myśliborza  


W tegorocznym przeglądzie zaprezentowali swój repertuar, także goście z zaprzyjaźnionej gminy Overbetuwe z Holandii.
Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani przez Panią Sekretarz – Małgorzatę Kopyłowską, Panią instruktor – Jolantę Maciejewską oraz Panią Teresę Macyszyn -  Radną Gminy Boleszkowice statuetkami oraz dyplomami  za uczestnictwo w przeglądzie i krzewienie kultury ludowej na terenie powiatu myśliborskiego.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania uczestnikom oraz gościom licznie  przybyłym na tegoroczny przegląd za  wspaniałe przygotowanie repertuaru i aktywne uczestnictwo w promowaniu idei naszych ludowych tradycji jakim jest właśnie folklor. Mamy nadziej, że dzięki tak wspaniałej inicjatywie z roku na rok biesiada skupiać będzie coraz to większą rzeszę miłośników folkloru, a tym czasem już dziś zapraszamy wszystkich za rok do wspólnej biesiady.

Przygotował:
Krzysztof Fira


GALERIAKorzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia