Dziś jest: Wtorek 04 sierpnia 2020, imieniny: Dominika i Protazego

Obsluga techniczna
ALFA TV

Informacja

14.02.2013

Szanowni Rolnicy,

działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w znaczny sposób przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa pracy i zmniejszenia liczby wypadków w rolnictwie.

Niestety, rolnicy i członkowie ich rodzin ulegają wypadkom przy pracy częściej niż pracownicy innych działów gospodarki.

Corocznie ponad połowa wszystkich odnotowanych w KRUS wypadków to upadki. Najwięcej takich zdarzeń występuje na terenie gospodarstw.
Ich przyczyną są m.in.: nieuprzątnięte przejścia i ciągi komunikacyjne, brak barierek przy schodach, niewłaściwe drabiny, nieprawidłowy sposób wchodzenia i schodzenia z drabin, maszyn i pojazdów, niezabezpieczone otwory zrzutowe.

Zaistniałych upadków byłoby z pewnością mniej i wielu z nich można by uniknąć bez większych nakładów pracy i środków finansowych. Wystarczy uporządkować obejścia i pomieszczenia gospodarskie, usunąć zbędne przedmioty z ciągów komunikacyjnych, wyrównać przejścia, zamontować barierki przy schodach, używać bezpiecznych drabin, zabezpieczyć otwory zrzutowe, stosować obuwie robocze z podeszwą protektorowanąi chroniące staw skokowy.

Zwracam się z apelem, by w trosce o własne zdrowie stosowali Państwo zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym.

Zachęcam również do uczestnictwa w szkoleniach, konkursach, pokazach i innych działaniach organizowanych przez oddziały regionalne i placówki terenowe KRUS.

Informacje o wielu takich lokalnych propozycjach znajdą Państwo na stronie internetowej Kasy www.krus.gov.pl-w wyszukiwarce Kalendarz wydarzeń prewencyjnych.

Mam nadzieję, że realizowane w bieżącym roku działania pod hasłem - UPADEK TO NIE PRZYPADEK przyczynią się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w Państwa gospodarstwach i pomogą ustrzec się przed wypadkami, czego serdecznie życzę.

Prezes KRUS

Artur Brzóska

List Prezesa KRUS - do pobrania


Pismo Pani Dyrektor OR KRUS Koszalin - do pobrania

 Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia