Dziś jest: Wtorek 04 sierpnia 2020, imieniny: Dominika i Protazego

Obsluga techniczna
ALFA TV

Zespół "FORUM" z Boleszkowic na MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie

21.01.2013

19 stycznia 2013 roku Zespół „FORUM” w składzie: Monika Andraszek, Karolina Jagura, Laura Skiba, Marcin Kozłowski i Łukasz Kozłowski działający przy Zespole Szkół w Boleszkowicach miał zaszczyt reprezentować naszą gminę, powiat i województwo na MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie( województwo dolnośląskie).

Eliminacje trwały  3 dni od czwartku 17 stycznia do soboty 19. Nasz występ wyznaczono w sobotę na godzinę 12.00. Wykonaliśmy kolędę i dwie pastorałki tj. „Tryumfy Króla Niebieskiego”, „Gwiazdo świeć kolędo leć” i „Tam się rodzi nowy Bóg” w ciekawych popowych i jazzowych aranżacjach. Wszystkim wykonaniom przysłuchiwało się profesjonalne Jury w składzie: Przewodnicząca:  prof. Marta Kierska-Witczak – Akademia Muzyczna we Wrocławiu, Członkowie: ks. dr Zenon Kołodziejczak –  Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Instytut Teologiczny w Łodzi. dr Michał Sławecki – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie.

Pomimo ogromnej konkurencji 143 podmiotów wykonawczych z Polski i zagranicy - z tego 39 zespołów wokalnych zostaliśmy wyróżnieni przez reżysera festiwalu jako dobrze zapowiadający się zespół i zaproszeni do wzięcia udziału w koncercie galowym, w którym bierze udział 16 wykonawców.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe, którego udzielił nam Urząd Gminy w Boleszkowicach i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Przygotował:

Łukasz KozłowskiKorzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia