Dziś jest: Wtorek 14 lipca 2020, imieniny: Marceliny i Bonawentury

Obsluga techniczna
ALFA TV

Gmina Boleszkowice ponownie złożyła wniosek do programu zakupu laptopów dla szkół!

26.06.2020

Ministerstwo Edukacji Narodowej 15 maja uruchomiło drugi program pt.: „Zdalna szkoła +” na którego cel przeznaczyło 180 milionów złotych.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Kuratorium Oświaty, wielu uczniów, nie przystąpiło do nauki zdalnej, w związku z brakiem możliwości technicznych. Dlatego ten program skierowany jest głównie do rodzin ubogich z minimum trojgiem dzieci- rodzin wielodzietnych 3+, znajdujących się w trudniej sytuacji materialnej.

W związku z powyższym Gmina Boleszkowice złożyła wniosek w ramach ww. projektu i otrzymała dofinansowanie w wysokości 44 973,00 zł, co pozwoliło na zakup 19 wysokiej jakości laptopów.

26.06.2020 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Boleszkowicach miało miejsce przekazanie przez Wójta Pana Jana Krzywickiego na ręce Pani Dyrektor Sylwii Łaskarzewskiej- Pacewicz sprzętu komputerowego, który zgodnie

z ideą Programu ma tymczasowo ułatwić potrzebującym uczniom, zdalną realizację podstawy programowej w domach.

Pani Dyrektor jako przedstawiciel Zespołu Szkół w Boleszkowicach najlepiej zna sytuację uczniów, którym zgodnie z umową użyczy otrzymany z Gminy sprzęt.

 

 Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia