Dziś jest: Niedziela 12 lipca 2020, imieniny: Jana i Gwalberta

Obsluga techniczna
ALFA TV

IV Boleszkowicka Biesiada

11.09.2019

20 lipca Plac Bolesława Chrobrego jak co roku tętnił życiem pieśni i piosenek biesiadnych. IV Boleszkowicka Biesiada przeszła już do historii Boleszkowic. Biesiada tradycyjnie rozpoczęła się polonezem, którego zatańczyło ok 200 osób. W pierwszej parze szli Wójt Gminy Boleszkowice wraz z Panią Danutą Panek – instruktorem MGOK Mieszkowice, Która przygotowała cały układ choreograficzny.

Na zaproszenie Wójta Gminy Boleszkowice Pana Jana Krzywickiego i p.o. Dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Boleszkowicach Pani Anny Sobczyńskiej na IV Boleszkowicką Biesiadę przybyło aż 18 zespołów z okolicznych gmin, które spotkały się aby idąc za głosem swoich pasji, przybyły odnowić stare przyjaźnie oraz nawiązać nowe. Zapoczątkowaniem występów było wspólne wykonanie pieśni pt. „Tu jest Nasze miejsce, tu jest Nasz dom…” Następnie każdy zespół zaprezentował trzy wybrane przez siebie utwory o tematyce biesiadnej i ludowej. Czas upływał bardzo szybko przy wspólnych tańcach. Pani Jolanta Maciejewska – instruktor GCKiBP spontanicznie poprosiła na scenę wszystkich akordeonistów, którzy bez wcześniejszych prób wykonali kilka utworów również o tematyce ludowej. Na biesiadzie mogli bawić się wszyscy zarówno mali jak i starsi. Dla dzieci były przygotowane zamki dmuchane, malowanie twarzy, wata cukrowa oraz popcorn. Każdy uczestnik mógł posilić się ciepłym żurkiem, przepysznym ciastem, pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem oraz potrawami z grilla. Kolejną atrakcją był pociąg na którego czele stanął Wójt Gminy Boleszkowice a zaraz za nim w rytm piosenki „Jedzie pociąg z daleka” podążali kierownicy wszystkich zespołów. Każdy zespół uczestniczący w IV Boleszkowickiej Biesiadzie otrzymał podziękowania z rąk włodarza, kosz ze słodkim poczęstunkiem oraz pamiątkową deskę do krojenia z wygrawerowaną nazwą biesiady.

Składamy serdeczne podziękowania dla fundatorów koszy z poczęstunkiem dla zespołów, Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Boleszkowicach za udostępnienie obiektu szkoły, pracownikom GCKiBP za pracę i za zaangażowanie w organizację imprezy oraz pracownikom Zakładu Usług Komunalnych w Boleszkowicach za obsługę techniczną.

 

 

galeriaKorzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia