Dziś jest: Niedziela 19 stycznia 2020, imieniny: Henryka i Mariusza

Obsluga techniczna
ALFA TV

UWAGA MIESZKAŃCY

20.08.2019

Zgodnie z zaleceniami Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii przypominamy o obowiązku szczepienia psów przeciwko wściekliźnie. Zgodnie z art. 56 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, posiadacze psów są obowiązani zaszczepić zwierzęta, które ukończyły 3 miesiąc życia, a kolejne szczepienia muszą odbywać się nie rzadziej niż co 12 miesięcy. W/w szczepienia wykonują lekarze weterynarii, których wykaz znajduje się na stronie internetowej Zachodniopomorskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej.

Jednocześnie należy dodać iż zgodnie z art. 85 w/w ustawy posiadacz zwierzęcia, który uchyla się od obowiązku ochronnego szczepienia psów podlega karze grzywny.

Podkreślić należy, iż wścieklizna zaliczona jest do grupy chorób odzwierzęcych śmiertelnych dla człowieka.Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia