Dziś jest: Niedziela 12 lipca 2020, imieniny: Jana i Gwalberta

Obsluga techniczna
ALFA TV

Seniorki poznały tajniki ceramiki

07.08.2019

Kilkanaście seniorek z gminy Boleszkowice wzięło udział w unikatowych warsztatach pt. „Uroki wsi utrwalone w ceramice”, podczas których tworzyły ceramiczne pamiątki nawiązujące motywami do okolicznej przyrody.

 

Uczestniczki zajęć nabyły praktycznych umiejętności, tworząc przedmioty różnymi technikami: wałeczkowania, wyklejania form, czy rzeźbienia. Seniorki były żywo  zainteresowane warsztatami, podczas których powstawały pamiątki podkreślające walory przyrodnicze rodzinnych miejscowości.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Pora Seniora w powiecie myśliborskim”, który współfinansowany jest ze Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 (edycja 2019), oraz Powiatu Myśliborskiego.

Na potrzeby zajęć zakupione zostały niezbędne materiały, a także poniesiony został koszt tzw. wypału stworzonych figur w specjalistycznym piecu. Warsztaty ceramiczne zrealizowane zostały w Gminnym Centrum Kultury w Boleszkowicach w wymiarze 3 dni x 3 godz. a poprowadziła je p. Bogusława Sługocka, instruktor Pracowni Rzemiosła Artystycznego, specjalizująca się w ceramice artystycznej.

 

Maciej PatynowskiKorzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia