Dziś jest: Wtorek 18 lutego 2020, imieniny: Symeona i Konstancji

Obsluga techniczna
ALFA TV

30-lecie Zespołu Śpiewaczego PLATERÓWKI

27.10.2010

" 30 lat mineło  (...)"

W sobotę 23 października swój jubileusz 30-lecia obchodziły członkinie zespołu śpiewaczego PLATERÓWKI z Boleszkowic.

Impreza odbyła się w świetlicy OSP w Boleszkowicach, przy suto zastawionych stołach w doborowym towarzystwie gości zaproszonych z Polski  i Niemiec, przedstawicieli władz lokalnych jak i powiatowych, zaprzyjaźnionych zespołów oraz byłych i obecnych współpracowników.

W części oficjalnej po podsumowaniu 30 letniej pracy zespołu przez Panią Jolantę Maciejewską, która jest również jedną z członkiń ów zespołu. Głos zabrał Wójt Gminy Boleszkowice Pan Jan Woźniak, który w swoim przemówieniu wyraził uznanie za wkład jaki zespół włożył w rozwój kultury w naszej gminie,  jednocześnie życząc dalszych sukcesów i powodzenia w karierze artystycznej zespołu. Życzeniami oraz  kwiecistymi bukietami  zespół obdarowali również przedstawiciele władz, organizacji oraz stowarzyszeń działających na terenie gminy, zaprzyjaźnionych zespołów, oraz goście, którzy uczestniczyli w tym jubileuszu.

Po części uroczystej Jubilatki zaprosiły wszystkich do suto zastawionych stołów. Lecz to nie był ostatni punkt programu, ponieważ po posiłku do tańca zaprosiła kapela z Mieszkowic „Niedźwiadki” i wszyscy ruszyli do wspólnej zabawy.        

Życzymy kolejnych 30 lat działalności artystycznej zespołu, a już za rok kolejne dwa nasze zespoły śpiewacze, będą obchodzić jubileusz 30-lecia istnienia, zespół „Nowalijki” oraz „Jarzębinki”  

 

„30 lat minęło” (..) tak mogą powiedzieć członkinie zespołu PLATERÓWKI, lecz w tak krótkich słowach kryje się tak wiele radość, pracy ludzi, tyle zaśpiewanych pieśni, godzin prób, festiwali, występów ale również chwile wzruszeń jak i  łez za tymi, którzy odeszli.

 

 

GALERIAKorzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia