Dziś jest: Środa 12 grudnia 2018, imieniny: Adelajdy i Aleksandra

Obsluga techniczna
ALFA TV

I Boleszkowicka Noc Świętojańska

05.07.2018

22 czerwca br. na terenie urokliwego sołectwa Kaleńsko w Gminie Boleszkowice odbyła się I Boleszkowicka Noc Świętojańska. Przy bardzo zmiennej pogodzie i przy licznym udziale mieszkańców i zaproszonych gości uczczono tradycję nocy świętojańskiej. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonał Wójt Boleszkowic Pan Jan Krzywicki, który powitał obecnych gości i zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy i korzystania z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Na wszystkich czekało ognisko i kiełbaski, potrawy z grilla, wata cukrowa, popcorn. KGW „Gospodarski Krąg” z Boleszkowic przygotowało jak zwykle mnóstwo smakołyków, które niemal natychmiast zniknęły ze stołów a konkurs na „Najpiękniejszy Wianek Świętojański” cieszył się ogromnym zainteresowaniem.  Komisja w składzie: Jan Krzywicki, Renata Matuszewska i Zbigniew Strzelczyk, wybrała 3 najpiękniejsze wianki i  przyznała w konkursie następujące miejsca: I - Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Boleszkowicach, II- Świetlica wiejska w Reczycach, III Zespół Drzewiczanie, IV KGW „Gospodarski Krąg”. Zespół Platerówki umilił wszystkim wieczór znanymi utworami. Wokaliści pod kierownictwem Pana Łukasza Kozłowskiego zaprezentowali kilka piosenek ze swojego bogatego dorobku muzycznego, otrzymując nagrodę w postaci vouchera z rąk Wójta i Zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej Boleszkowic Pana Zbigniewa Strzelczyka. Montaż słowno- muzyczny o tematyce świętojańskiej zaprezentowała młodzież ze świetlic wiejskich przygotowana przez instruktora Panią Paulinę Maleńką, tym razem grupa otrzymała voucher prezentowy z rąk Sekretarz Gminy Boleszkowice Pani Anny Sobczyńskiej i Dyrektora GCKiBP w Boleszkowicach Pana Piotra Bogusława. W asyście Ochotniczej Straży Pożarnej z Boleszkowic i Namyślina  przy akompaniamencie zespołu Drzewiczanie wszystkie wianki zostały zwodowane.

Po zachodzie słońca aktorzy ze szczecińskiej grupy Teatr Ognia efektownym występem zakończyli I Boleszkowicką Noc Świętojańską. Mamy nadzieję, że powitanie lata wpisze się na stałe w kalendarz Gminy Boleszkowice i już za rok spotkamy się by wspólnie je przywitać śpiewem i dobra zabawą.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim , którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji wydarzenia  a w szczególności: OSP Boleszkowice, OSP Namyślin, Radzie Sołeckiej z Kaleńska, Radzie Sołeckiej z Namyślina, pracownikom Zakładu Usług Komunalnych w Boleszkowicach i Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Boleszkowicach, stowarzyszeniom i KGW.

Galeria zdjęćKorzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia