Dziś jest: Niedziela 20 stycznia 2019, imieniny: Fabiana i Sebastiana

Obsluga techniczna
ALFA TV

Spotkanie w sprawie bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców gminy Boleszkowice

05.02.2018

Następstwem  zjawisk atmosferycznych, których  doświadczyliśmy w październiku ubiegłego roku na terenie gminy Boleszkowice, były przerwy w dostawie prądu do wielu gospodarstw domowych. Sytuacje te zainicjowały potrzebę dialogu samorządu z lokalnym dostawcą energii elektrycznej oraz służbami realizującymi zadania na rzecz ochrony ludności. Do trójstronnego spotkania doszło w dniu 11 stycznia br. w Boleszkowicach, w którym udział wzięli:

-    Wójt Gminy Boleszkowice: Pan Jan Krzywicki;

-    Przedstawiciele Operatora ENEA: Pan Marek Cichoń, Pan Mariusz Konowaluk;

-    Przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Boleszkowice: Pan Franciszek Ciechanowicz, Pan Witold Ćwiok, Pan Janusz Przekota, Pan Krzysztof Matuszewski, Pan Bogdan Bochnak;

-    Inspektor ds. Obrony Cywilnej, Obronności i Zarządzania Kryzysowego: Pan Krzysztof Fira.

Tematem przewodnim spotkania, była kwestia zminimalizowania oraz szybkość reakcji na  awarie w dostawach energii elektrycznej. Pan Wójt Jan Krzywicki  przedstawił potrzebę nowych inwestycji oraz modernizacji istniejących linii energetycznych i punktów dystrybucji, wskazując przy tym pełną wolę współpracy ze strony gminy. Myśl tą podzielił Pan Marek Cichoń informując iż, przedstawi te postulaty władzom firmy. W dalszej części spotkania wskazano na potrzebę sprawnego przepływu informacji pomiędzy operatorem a służbami, urzędem oraz sołtysami w naszej gminie o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej jak i o działaniach podejmowanych przez służby w przypadku wystąpienia nagłych awarii linii energetycznych czy punktów dystrybucyjnych. W  kwestii tej zapadł pełen konsensus i ustalenia, iż operator będzie bezpośrednio informował urząd oraz  sołtysów poszczególnych sołectw o planowanych przerwach w dostawie energii.

Przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych wskazali na potrzebę szkoleń z zakresu postępowania z uszkodzonymi liniami energetycznymi, które mogą zagrażać zarówno  mieszkańcom jak i służbom podejmującym akcje ratownicze. Owocem tych konwersacji była deklaracja ze strony operatora ENEA o wspólnych szkoleniach podnoszących w tym zakresie kwalifikacje służb ratowniczych.

Podsumowując spotkanie zarówno Wójt Gminy Boleszkowice, Przedstawiciele ENEA oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych wskazali na potrzebę organizacji cyklicznych spotkań w przedmiotowym zakresie mających na celu  zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego naszym Mieszkańcom gminy Boleszkowice.

Na zakończenie przedstawiciele firmy ENEA wręczyli druhom z OSP podręczne apteczki pierwszej pomocy tym samym inicjując wolę współpracy we wspólnych działaniach na rzecz lokalnej społeczności.

galeria

 

Przygotował:

Krzysztof Fira

Inspektor ds. Obronności ,Obrony Cywilnej

i Zarządzania Kryzysowego

 Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia