Dziś jest: Poniedziałek 19 listopada 2018, imieniny: Elżbiety i Seweryna

Obsluga techniczna
ALFA TV

Grudzień z "Liderem Pojezierza" w Boleszkowicach

06.12.2017

02 grudnia 2017 r. odbyło się kolejne z cyklu spotkań pn. Grudzień z Liderem, tym razem w Boleszkowicach.

Spotkanie rozpoczęło się krótkim wprowadzeniem na temat Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” i jego roli w społeczeństwie lokalnym. Zostały przedstawione możliwości uzyskania wsparcia finansowego na ciekawe inicjatywy na podstawie dobrych praktyk, już zrealizowanych projektów zarówno w poprzednim okresie programowania PROW 2007-2013, jaki i w obecnym.

Wiceprezes naszego Stowarzyszenia Pan Ireneusz Kostka przedstawił uczestnikom spotkania, czym jest Lokalna Strategia Rozwoju (LSR) i jakie zawiera cele do realizacji. LSR, to dokument opracowany oddolnie – czyli, przez wszystkich mieszkańców obszaru 13 gmin członkowskich. W związku z tym zostały przedstawione propozycje zmian, które były omówione podczas spotkania. Zebrane informacje zostaną uwzględnione podczas aktualizacji LSR.

Na naszym spotkaniu gościliśmy Wójta Gminy Boleszkowice - Pana Jana Krzywickiego, który w swoim wystąpieniu podsumował owocną współpracę gminy Boleszkowice ze Stowarzyszeniem „Lider Pojezierza”, obecni byli również, Radni, Sołtysi oraz pracownicy gminy.

Współorganizatorem tego wydarzenia był również OWES w regionie stargardzkim. Pan Piotr Sylwestrzak przedstawił uczestnikom spotkania zasady, możliwości i korzyści związane z pozyskaniem środków z OWES-u. Dzięki tym ludziom i ich zaangażowaniu mają Państwo możliwość otrzymania dofinansowania na granty sołeckie, spółdzielnie socjalne, ale także otrzymać kompleksową pomoc podczas pisania i rozliczania projektów.

Tak, jak w innych gminach w których mogliśmy gościć, tak i tutaj każdy z uczestników spotkania mógł skorzystać z indywidualnych konsultacji z prowadzącymi.

Znalazło się też coś dla ucha. a to dzięki zespołowi Trio Kostas, który swoimi utworami wprowadził naszych uczestników w przyjemny nastrój.

Mieszkańcy Gminy Boleszkowice, mogli sobie zmierzyć ciśnienie i sprawdzić poziom cukru, dzięki niezastąpionej Pani Marii Piotrowskiej, która zawsze służy pomocą i dobrą radą w zakresie zdrowego trybu życia.

Było coś dla ucha, znalazło się także coś dla oka, a mianowicie zestaw 20 obrazów artysty malarza, naszego kolegi Krzysztofa Kłosowicza, który zaprezentował swoje prace, nie rzadko przedstawiające urokliwe zakątki naszego obszaru.

Raz jeszcze chcielibyśmy podziękować za pomoc w organizacji spotkania pracownikom gminy, Kołu Gospodyń Wiejskich oraz wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w przygotowania. Dziękujemy za zaangażowanie, aktywność, chęć do działania i przepyszne wypieki, które można było skosztować podczas spotkania.

Poniżej fotorelacja ze spotkania

Podoba Ci się artykuł? Idea i działania Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”? Polub nas na Facebooku! Wystarczy kliknąć w zakładkę Facebook po prawej stronie, a następnie kliknąć na przycisk "Like" lub odwiedzić nas na naszym fanpage'u (Przejdź na stronę).

galeria

 

Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”

 Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia