Dziś jest: Sobota 29 kwietnia 2017, imieniny: Piotra i Pawła

Obsluga techniczna
ALFA TV

Podsumowanie XXV finału WOŚP w Boleszkowicach

14.02.2017

Już po raz XXV spotkaliśmy się by wspierać akcję Jurka Owsiaka - Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jak co roku, od godzin porannych w drugą niedzielę stycznia na ulicach Naszej gminy można było spotkać kwestujących wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze. Pomimo mroźnej pogody wolontariusze wyszli na ulice i kwestowali.

Ten finał był wyjątkowy pod wieloma aspektami: pobiliśmy kolejny rekord i udało nam się zebrać ponad 14 tys. złotych, które przekazaliśmy Fundacji. Wielkie podziękowania kierujemy do Pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Gospodarski Krąg”, które już tradycyjnie wspierają orkiestrę nie tylko poprzez wspaniałe wypieki, którymi częstują mieszkańców podczas finału, jak również zajmują się liczeniem zebranych pieniędzy.

(...)

czytaj więcej...

Zaproszenie na Dzień Kobiet

14.02.2017

czytaj więcej...

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Boleszkowice

07.02.2017

czytaj więcej...

Zabawa choinkowa dla dzieci

06.02.2017

Karnawał , to czas radości i zabawy. Zarówno mali jak i duzi mają okazję aby się zabawić. Świetną okazją ku temu niewątpliwie była zabawa choinkowa. Dnia 28.01.2017r. w świetlicy w Namyślinie odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci. Organizatorami zabawy były sołectwa Namyślin, Chlewice i Porzecze.  Pomimo mrozu panującego na zewnątrz, to w świetlicy wiejskiej w Namyślinie panowała gorąca atmosfera. Frekwencja była naprawdę wysoka. Wiele dzieci na zabawę choinkową przybyło ze swoimi rodzicami. Czas upływał dzieciom w  wesołej zabawie. Podczas trwania zabawy odbyło się mnóstwo konkursów z nagrodami – chętnych do brania udziału nie brakowało. W śród radosnych i rozbieganych maluchów można było znaleźć: barwne motyle, dobre wróżki, myszkę MInni, piękne księżniczki. Nie zbrakło też spiderman’ów, ninja czy szkieletora.  Oczywiście był również  ogłoszony konkurs na Króla i Królową balu. Wszystkie dzieci wyglądały pięknie, dla przebierańców były rozdane upominki. Kulminacyjnym punktem zabawy było, rzecz jasna pojawienie się Świętego Mikołaja, który wręczył wszystkim przybyłym dzieciom prezenty. Choinka dla dzieci była imprezą integracyjną dla dzieci jak i dorosłych. Takie imprezy są zawsze wspaniałą okazją aby pokazać współpracę sołectw.

Dziękujemy dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji imprezy.

galeria

Sołtysi

Elżbieta Włodkowska i Sabina Bednarz

 

czytaj więcej...

Dzień Drzwi Otwartych 17. Światowy Dzień Walki z Rakiem 4. luty 2017 roku

03.02.2017

Nowotwory złośliwe są drugą, po chorobach układu krążenia, przyczyną zgonów w Polsce, a bezwzględna liczba zachorowań na raka stale rośnie. Szacunki epidemiologiczne wskazują, że liczba zachorowań i zgonów z powodu nowotworów będzie prawdopodobnie nadal rosnąć w ciągu najbliższych dekad. Wzrost ten jest większy u mężczyzn niż u kobiet. Zachorowania na nowotwory złośliwe szczególnie dotyczą osób po 65. roku życia.
            Ze względu na niekorzystne prognozy epidemiologiczne, nowotwory złośliwe stanowią jeden z najważniejszych problemów zdrowia publicznego. Znaczenia nabiera profilaktyka pierwszorzędowa – edukacja całego społeczeństwa w zakresie etiologii i czynników ryzyka powstawania nowotworów oraz profilaktyka drugorzędowa tj. wczesne wykrywanie i diagnozowanie nowotworów.
           W dniu 4 lutego 2017 roku obchodzimy 17. Światowy Dzień Walki z Rakiem i w ramach obchodów organizowana jest w całym kraju akcja pn. „Dzień Drzwi Otwartych” pod patronatem Polskiej Unii Onkologii.

Czytaj dalej...

czytaj więcej...

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 306   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia