Dziś jest: Czwartek 19 kwietnia 2018, imieniny: Adolfa i Tymona

Obsluga techniczna
ALFA TV

Spotkanie w sprawie bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców gminy Boleszkowice

05.02.2018

Następstwem  zjawisk atmosferycznych, których  doświadczyliśmy w październiku ubiegłego roku na terenie gminy Boleszkowice, były przerwy w dostawie prądu do wielu gospodarstw domowych. Sytuacje te zainicjowały potrzebę dialogu samorządu z lokalnym dostawcą energii elektrycznej oraz służbami realizującymi zadania na rzecz ochrony ludności. Do trójstronnego spotkania doszło w dniu 11 stycznia br. w Boleszkowicach, w którym udział wzięli:

-    Wójt Gminy Boleszkowice: Pan Jan Krzywicki;

-    Przedstawiciele Operatora ENEA: Pan Marek Cichoń, Pan Mariusz Konowaluk;

-    Przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Boleszkowice: Pan Franciszek Ciechanowicz, Pan Witold Ćwiok, Pan Janusz Przekota, Pan Krzysztof Matuszewski, Pan Bogdan Bochnak;

-    Inspektor ds. Obrony Cywilnej, Obronności i Zarządzania Kryzysowego: Pan Krzysztof Fira.

Tematem przewodnim spotkania, była kwestia zminimalizowania oraz szybkość reakcji na  awarie w dostawach energii elektrycznej. Pan Wójt Jan Krzywicki  przedstawił potrzebę nowych inwestycji oraz modernizacji istniejących linii energetycznych i punktów dystrybucji, wskazując przy tym pełną wolę współpracy ze strony gminy. Myśl tą podzielił Pan Marek Cichoń informując iż, przedstawi te postulaty władzom firmy. W dalszej części spotkania wskazano na potrzebę sprawnego przepływu informacji pomiędzy operatorem a służbami, urzędem oraz sołtysami w naszej gminie o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej jak i o działaniach podejmowanych przez służby w przypadku wystąpienia nagłych awarii linii energetycznych czy punktów dystrybucyjnych. W  kwestii tej zapadł pełen konsensus i ustalenia, iż operator będzie bezpośrednio informował urząd oraz  sołtysów poszczególnych sołectw o planowanych przerwach w dostawie energii.

(...)

czytaj więcej...

Ogłoszenie

05.02.2018

Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Dolnej Odry ogłasza nabór na stanowiska:

1. Referenta do spraw księgowości i podatków – 1 etat - pobierz
2. Referenta do spraw wymiaru i decyzji – 1 etat - pobierz


Termin składania dokumentów mija 21 lutego 2018 r.

czytaj więcej...

Obwieszczenie

05.02.2018

czytaj więcej...

Koncert Świąteczno- Noworoczny

01.02.2018

W niedzielne popołudnie, 28 stycznia odbył się I Koncert Świąteczno- Noworoczny pt.: „Hej kolęda, kolęda” pod patronatem Wójta Gminy Boleszkowice Jana Krzywickiego. Na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w  Boleszkowicach spotkali się licznie przybili goście oraz mieszkańcy Gminy Boleszkowice.

 

Galeria zdjęć

 

czytaj więcej...

Powitanie Nowego Roku 2018

01.02.2018

Tradycyjnie mieszkańcy Gminy Boleszkowice spotkali się w pierwszym dniu Nowego Roku na Placu Bolesława Chrobrego, aby złożyć sobie życzenia wraz z przedstawicielami samorządu.

Noworoczne życzenia mieszkańcom złożyli: Wójt Gminy Boleszkowice – Jan Krzywicki oraz Przewodniczący Rady Gminy Boleszkowice – Ryszard Stoparek.

Następnie przybyli mieszkańcy wznieśli toast lampką szampana i podziwiali zapierający dech w piersiach pokaz sztucznych ogni.

Wójt Gminy Boleszkowice serdecznie dziękuje wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizacje powitania Nowego Roku.

galeria

czytaj więcej...

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 349   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia