Dziś jest: Sobota 22 lipca 2017, imieniny: Magdaleny i Bolesława

Obsluga techniczna
ALFA TV

I Jarmark Boleszkowicki - już za nami ...

18.07.2017

 „Jestem EKO – dbam o swój świat” – to hasło usłyszeli mieszkańcy Boleszkowic w dniu 24 czerwca br. na stadionie sportowym im. Henryka Łosia w Boleszkowicach podczas I Jarmarku Boleszkowickiego pod patronatem Wójta Gminy Boleszkowice Jana Krzywickiego.

Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej mieszkańcy gminy Boleszkowice oraz gmin ościennych licznie przybyli na miejsce imprezy, aby aktywnie uczestniczyć
w przedsięwzięciach przygotowanych w ramach projektu edukacyjnego, którego celem było:

  • propagowanie ekologicznego stylu życia;

  • kształtowanie postaw szacunku dla przyrody i jej piękna;

  • wyczulenie mieszkańców pięciu gmin na potrzebę ochrony środowiska naturalnego;

  • uwrażliwienie mieszkańców gmin uczestniczących w projekcie na piękno przyrody;

  • poznanie miejsc o wyjątkowych walorach przyrodniczych;

  • poznanie walorów środowiska naturalnego regionu. 

            Wszystkie działania podejmowane w ramach projektu miały wspólny mianownik: przyroda, ekologia, żywność ekologiczna oraz integracja. Dzieci mogły spróbować swoich sił w konkursie plastycznym, dla drużyn przygotowaliśmy emocjonującą grę terenową, a podniebienia uczestników rozpieszczały lokalne przysmaki kulinarne. Mieliśmy również okazję podziwiać bogactwo przyrody występującej na naszym terenie dzięki warsztatom fotograficznym oraz wystawie.  Na jarmarku nie mogło zabraknąć naszych partnerów, którzy z entuzjazmem i empatią prezentowali zakres swojej działalności, edukując tym samym
w kierunku ochrony środowiska naturalnego.

(...) 

czytaj więcej...

Kolejne fundusze zewnętrzne dla Gminy Boleszkowice ...

18.07.2017

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego uchwałą XXIV/385/17 przyjął ostateczną listę rankingową wniosków do dofinansowania w ramach pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2017 r.  Na liście tej oczywiście nie mogło zabraknąć Gminy Boleszkowice, która w ramach w/w przedsięwzięcia otrzymała dotację w wysokości 18 tysięcy złotych.

Fundusze zostaną wykorzystane na modernizację połączoną z wymianą  infrastruktury sportowej w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Boleszkowicach. W ramach dotacji zostaną zakupione i zamontowane następujące elementy:

(...)

czytaj więcej...

"Boleszkowice - pięknieją" - kolejne inwestycje infrastrukturalne.

18.07.2017

Jak wspominaliśmy w poprzednim numerze kwartalnika – Gmina Boleszkowice ukończyła dwie inwestycje infrastrukturalne sfinansowane z własnych środków budżetowych polegające na wymianie ok. 530 metrów nawierzchni chodników i zjazdów na ulicy  Obodrytów oraz Osiedlu 40-lecia PRL w Boleszkowicach. Inwestycje zostały wykonane przez z Firmę „Spółdzielnia Usług Rolnych „Rol-Bud” z Trzcińska-Zdroju. Łączna wartość końcowa robót budowlanych wyniosła ponad 183 tys. zł.

Urząd Gminy Boleszkowice

czytaj więcej...

"Aby żyło się nam lepiej" - Fundusze Europejskie dla Gminy Boleszkowice na wsparcie przy tworzeniu Lokalnego Programu Rewitalizacji.

18.07.2017

Czym jest Rewitalizacja?

Rewitalizacja to szeroki proces przemian społecznych, przestrzennych i ekonomicznych na obszarze, który znajduje się w kryzysie. Jej zadaniem jest ponowne przywrócenie do życia zdegradowanej części gminy i uzupełnienie jej o nowe funkcje. Mówiąc prościej – chodzi o to, żeby w takim miejscu dobrze się przebywało, mieszkało i pracowało. Remonty czy modernizacja ulic i chodników to tylko niewielka część działań składających się na rewitalizację. Poprawa przestrzeni musi iść w parze z polepszeniem warunków życia, co zapewniają szerokie działania społeczne, kulturalne, edukacyjne czy ekonomiczne, podejmowane w tym procesie dla mieszkańców jak i przez nich samych.

(...)

czytaj więcej...

Informacja

17.07.2017

Broszura - pobierz

czytaj więcej...

« poprzednie 1  [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 315   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia