Dziś jest: Sobota 23 września 2017, imieniny: Tekli i Bogusława

Obsluga techniczna
ALFA TV

RAJD ROWEROWY TOUR DE MOZ - 26 sierpnia 2017

04.09.2017

W ostatnią sobotę sierpnia 2017r. odbył się Niemiecko - Polski Rajd Rowerowy Tour de MOZ organizowany przez Gminę Letschin, Boleszkowice i Mieszkowice.

Tuż po 8 rano promem „Bez Granic” przypłynęli do Polski rowerzyści z Niemiec, do których dołączyła grupa polskich cyklistów. Wszystkich uczestników Rajdu powitał Wójt Gminy Boleszkowice Jan Krzywicki, Burmistrz Gminy Mieszkowice Andrzej Salwa oraz Wójt Gminy Letschin
Michael Böttcher. O 9:30 z Porzecza wystartowało około 150 rowerzystów, którzy mieli do pokonania dystans ponad 50 km. Trasa przebiegała przez malownicze tereny Gminy Boleszkowice, uczestnicy mogli w trakcie Rajdu podziwiać zespół przyrodniczo – krajobrazowy "Porzecze", neogotycki kościół w Namyślinie, a także atrakcyjność krajobrazu w okolicy wsi Kaleńsko. Dalszy odcinek trasy przebiegał przez Gminę Kostrzyn gdzie Wójtowie Gmin Boleszkowice i Letschin złożyli kwiaty przy pomniku ofiar obozu jenieckiego Stalag III C w Drzewicach. Następnie rowerzyści przekroczyli granicę państwa i wzdłuż rzeki Odry dojechali do Kienitz, gdzie odbywał się Festyn Portowy. Po tym uczestnicy Rajdu wrócili do Porzecza promem, który kursował pomiędzy tymi miejscowościami aż do godzin wieczornych.

(...)

czytaj więcej...

Aktywne Lato w Gminie Boleszkowice już za nami ...

04.09.2017

W okresie letnich wakacji szkolnych na terenie Gminy Boleszkowice odbyły się imprezy sportowo-rekreacyjne pod hasłem: „Żyj bezpiecznie, zdrowo i na sportowo” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Boleszkowice – Jana Krzywickiego w ramach projektu „Utworzenie pumptracku wraz z organizacją imprez sportowo-rekreacyjnych wspartych szkoleniami tematycznymi w tym Marszu na Trasie Nordic Walking, Rajdu Rowerowego oraz Spływu Kajakowego na terenie gminy Boleszkowice”.

Dla sympatyków aktywnego wypoczynku przygotowaliśmy:

- 8 lipca „Spływ kajakowy na rzekach Myśla i Odra”

- 15 lipca „Marsz na trasie Nordic Walking”

- 29 lipca „Rajd rowerowy  po gminie Boleszkowice połączony z Akademią Zdrowego Człowieka”.

O atrakcyjności tych imprez stanowiła liczba uczestników, która w tym roku sięgnęła prawie 200 osób, którzy z uśmiechem na twarzy pełni wrażeń i pozytywnych emocji pokonywali przygotowane dla nich wyzwania.

Oprócz wyzwań sportowych organizator zadbał również o sferę duchową i cielesną zapraszając uczestników do udziału w szkoleniach tematycznych oraz serwując przepyszną kiełbaskę z ogniska czy smakowite pierogi. Aby upamiętnić te wspaniałe wydarzenia wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz kubki nawiązujące treścią i formą do idei projektu.  

 

(...)

czytaj więcej...

Projekt gimnazjalistek "Bezpieczne połączenie"

04.09.2017

Pod koniec maja grupa młodzieży z naszego gimnazjum uczestniczyła w projekcie  Polsko – Niemieckiej Agory Młodzieżowej. .  Celem projektu jest zainteresowanie młodzieży czynnym udziałem  w życiu publicznym. Naszym zadaniem było stworzenie projektu, który moglibyśmy zrealizować w najbliższej okolicy. Stąd też narodził się pomysł projektu pt. „Bezpieczne połączenie”. Skupiliśmy się na pomyśle zorganizowania busa jeżdżącego ze stacji PKP "Boleszkowice" w czasie przyjazdów i odjazdów pociągów. To jest dla nas bardzo ważne, gdyż nie każdy ma możliwość bezpiecznego dostania się w dane miejsce, ponieważ stacja kolejowa jest oddalona od miejscowości i usytuowana przy bardzo ruchliwej i niebezpiecznej drodze krajowej łączącej dwa przejścia graniczne: Kostrzyn - Świnoujście. Byłoby to dobre rozwiązanie zarówno dla starszych, którzy nie mają samochodów jak i dla młodszych potrzebujących bezpiecznego transportu na stację PKP.

(...)

czytaj więcej...

Festyn Wiejski w Gudziszu

04.09.2017

Stowarzyszenie „Nasz Gudzisz” zorganizowało Festyn Wiejski, który odbył się 15.07.2017 na placu przy świetlicy wiejskiej w Gudziszu. Impreza została dofinansowana przez Urząd Gminy Boleszkowice, dzięki czemu możliwe było jej uatrakcyjnienie i odpowiednie zabezpieczenie.

Głównym celem Festynu Wiejskiego była integracja mieszkańców wsi jak i całej gminy poprzez wspólne spędzenie czasu wolnego. Na atrakcyjność wydarzenia miały wpływ liczne konkursy zarówno dla dzieci jak i dorosłych, dmuchane zamki, a także występy zespołów „Kapela u Tadka” i „Polanie”. W trakcie trwania imprezy uczestnicy mogli posilić się przy stanowiskach gastronomicznych przygotowanych przez członków Stowarzyszenia „Nasz Gudzisz”, do współpracy zaangażowała się także Ochotnicza Straż Pożarna w Gudziszu. W Festynie brał udział Wójt Gminy Boleszkowice Pan Jan Krzywicki.

(...)

czytaj więcej...

62 rocznica Klubu Sportowego "Chrobry Boleszkowice" w ramach projektu dofinansowanego z Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego pn. "Łączymy pokolenia - sport wspólną pasją"

04.09.2017

8 lipca na Stadionie Sportowym im. Henryka Łosia w Boleszkowicach obchodziliśmy 62 rocznicę powstania Klubu Sportowego „Chrobry Boleszkowic”. O godz. dziesiątej odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży, gdzie najmłodsi piłkarze grali na specjalnie wyznaczonym boisku. Wszyscy przyszli piłkarze zostali nagrodzeni kubeczkami. Od godziny dwunastej na specjalnie przygotowanym na tą imprezę boisku do siatkowej piłki plażowej rozegrany został turniej piłki siatkowej, udział wzięło 7 drużyn. W ramach projektu na boisko zostały zakupione słupki, siatka do piłki siatkowej oraz linie do wyznaczenia boiska.

Natomiast na płycie boiska były prowadzone gry i zabawy dla dzieci i rodzin, podczas których dzieci bawiły się chustą animacyjną, grały w krykieta, w ringo czy badmintona oraz inne gry i zabawy, które prowadziły Aleksandra Bakiewicz oraz Justyna Kozłowska, którym serdecznie dziękujemy.

O godzinie szesnastej odbył się turniej Oldboi vs. zawodnicy KS Chrobry Boleszkowice oraz drużyna byłych juniorów. Było to wspaniałe widowisko, które przyciągnęło liczną widownię. Na koniec wszyscy zaproszeni dawni zawodnicy i działacze, których było ponad sześćdziesiąt osób, zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami i dyplomami.

Podczas imprezy nie mogło zabraknąć Pan z Koła Gospodyń Wiejskich Gospodarski Krąg, które częstowały dzieci wspaniałymi, smacznymi domowymi wypiekami, za co serdecznie dziękujemy.

(...)

czytaj więcej...

« poprzednie 1  [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 322   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia