Dziś jest: Wtorek 20 lutego 2018, imieniny: Leona i Ludomiła

Obsluga techniczna
ALFA TV

Ogłoszenie

13.02.2018

czytaj więcej...

Gmina Boleszkowice z Lokalnym Programem Rewitalizacji na lata 2017-202

05.02.2018

Na styczniowej sesji Rada Gminy Boleszkowice przyjęła uchwałą Lokalny Program rewitalizacji dla Gminy Boleszkowice na lata 2017 – 2023.

W tym momencie należy zadać sobie pytanie co to jest Rewitalizacja i po co nam Lokalny Program Rewitalizacji?

Dla przypomnienia:

(…) Rewitalizacja to proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, prowadzony w sposób kompleksowy, poprzez zintegrowane działania prowadzone na rzecz lokalnej społeczności, poprzez przedsięwzięcia całościowe (integrujące interwencję na rzecz społeczności lokalnej, przestrzeni i lokalnej gospodarki), skoncentrowane terytorialnie i prowadzone we współpracy z lokalną społecznością, w sposób zaplanowany oraz zintegrowany przez określenie i realizację programów rewitalizacji (…)

czytaj więcej...

Spotkanie w sprawie bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców gminy Boleszkowice

05.02.2018

Następstwem  zjawisk atmosferycznych, których  doświadczyliśmy w październiku ubiegłego roku na terenie gminy Boleszkowice, były przerwy w dostawie prądu do wielu gospodarstw domowych. Sytuacje te zainicjowały potrzebę dialogu samorządu z lokalnym dostawcą energii elektrycznej oraz służbami realizującymi zadania na rzecz ochrony ludności. Do trójstronnego spotkania doszło w dniu 11 stycznia br. w Boleszkowicach, w którym udział wzięli:

-    Wójt Gminy Boleszkowice: Pan Jan Krzywicki;

-    Przedstawiciele Operatora ENEA: Pan Marek Cichoń, Pan Mariusz Konowaluk;

-    Przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Boleszkowice: Pan Franciszek Ciechanowicz, Pan Witold Ćwiok, Pan Janusz Przekota, Pan Krzysztof Matuszewski, Pan Bogdan Bochnak;

-    Inspektor ds. Obrony Cywilnej, Obronności i Zarządzania Kryzysowego: Pan Krzysztof Fira.

Tematem przewodnim spotkania, była kwestia zminimalizowania oraz szybkość reakcji na  awarie w dostawach energii elektrycznej. Pan Wójt Jan Krzywicki  przedstawił potrzebę nowych inwestycji oraz modernizacji istniejących linii energetycznych i punktów dystrybucji, wskazując przy tym pełną wolę współpracy ze strony gminy. Myśl tą podzielił Pan Marek Cichoń informując iż, przedstawi te postulaty władzom firmy. W dalszej części spotkania wskazano na potrzebę sprawnego przepływu informacji pomiędzy operatorem a służbami, urzędem oraz sołtysami w naszej gminie o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej jak i o działaniach podejmowanych przez służby w przypadku wystąpienia nagłych awarii linii energetycznych czy punktów dystrybucyjnych. W  kwestii tej zapadł pełen konsensus i ustalenia, iż operator będzie bezpośrednio informował urząd oraz  sołtysów poszczególnych sołectw o planowanych przerwach w dostawie energii.

(...)

czytaj więcej...

Ogłoszenie

05.02.2018

Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Dolnej Odry ogłasza nabór na stanowiska:

1. Referenta do spraw księgowości i podatków – 1 etat - pobierz
2. Referenta do spraw wymiaru i decyzji – 1 etat - pobierz


Termin składania dokumentów mija 21 lutego 2018 r.

czytaj więcej...

Obwieszczenie

05.02.2018

czytaj więcej...

« poprzednie 1  [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 341   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia