Dziś jest: Czwartek 23 listopada 2017, imieniny: Klemensa i Amelii

Obsluga techniczna
ALFA TV

Święto Plonów w Namyślinie

14.09.2017

Tegoroczne Święto Plonów odbyło się 9 września w sołectwie Namyślin. Uroczystość dożynkową rozpoczęła Msza Święta dziękczynna sprawowana przez ks. Adama Ścibek w kościele filialnym pw. św. Ludwika w Namyślinie, oprawę muzyczną Mszy Św. oraz korowodu dożynkowego przygotował zespół „Drzewiczanie”. Następnie sprzed kościoła w kierunku boiska sportowego wyruszył barwny korowód dożynkowy. Przy dźwiękach muzyki folklorystycznej uczestnicy dożynek dotarli na plac, gdzie wszystkich zebranych przywitali: Wójt Gminy Boleszkowice Pan Jan Krzywicki i Sołtys Sołectwa Namyślin Pani Sabina Bednarz. Funkcję starostów dożynek pełnili Pani Dorota Nowak oraz Pan Antoni Żmuda – Trzebiatowski. Następnie Wójt Gminy Boleszkowice wraz z Sołtysami i Radnymi podzielili się ze zgromadzonymi chlebem dożynkowym.

Kolejnym tradycyjnym elementem uroczystości był konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Specjalnie powołana 5-cio osobowa komisja, składająca się z osób gościnnie przebywających na terenie Gminy Boleszkowice oraz księdza, dokonała oceny wieńców i wyłoniła zwycięzców. Pierwsze trzy miejsca klasyfikowały się następująco:

1. miejsce – Sołectwo Namyślin

2. miejsce – Sołectwo Gudzisz

3. miejsce – Sołectwo Chlewice

(...)

czytaj więcej...

Ruszają "Granty Sołeckie"

08.09.2017

Zarządzenie - pobierz

Regulamin - pobierz

Zgłoszenie - pobierz

Karta oceny - pobierz

czytaj więcej...

INFORMACJA

05.09.2017

Uprzejmie informujemy, że z dniem 01 września 2017 r. rozpoczyna działalność
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA powstały w wyniku połączenia
Agencji Nieruchomości Rolnych i Agencji Rynku Rolnego, które przestają istnieć
z dniem 31 sierpnia 2017 r. Zmiany mają na celu zmniejszenie liczby instytucji, ograniczenie kosztów
ich funkcjonowania oraz poprawę jakości obsługi beneficjentów i kontrahentów.

Do zadań powstałej instytucji należą między innymi gospodarowanie Zasobem WRSP na dotychczasowych zasadach w drodze wydzierżawienia albo sprzedaży nieruchomości rolnych na powiększenie lub utworzenie gospodarstw rodzinnych, wydawanie decyzji administracyjnych dotyczących prywatnego obrotu gruntami rolnymi (UKUR), udzielanie bezzwrotnej pomocy finansowej na utrzymanie infrastruktury na terenach wiejskich,  współpraca z samorządami w zakresie nieodpłatnego przekazywania gruntów i inne zadania realizowane dotychczas przez Agencję Nieruchomości Rolnych.

(...)

czytaj więcej...

RAJD ROWEROWY TOUR DE MOZ - 26 sierpnia 2017

04.09.2017

W ostatnią sobotę sierpnia 2017r. odbył się Niemiecko - Polski Rajd Rowerowy Tour de MOZ organizowany przez Gminę Letschin, Boleszkowice i Mieszkowice.

Tuż po 8 rano promem „Bez Granic” przypłynęli do Polski rowerzyści z Niemiec, do których dołączyła grupa polskich cyklistów. Wszystkich uczestników Rajdu powitał Wójt Gminy Boleszkowice Jan Krzywicki, Burmistrz Gminy Mieszkowice Andrzej Salwa oraz Wójt Gminy Letschin
Michael Böttcher. O 9:30 z Porzecza wystartowało około 150 rowerzystów, którzy mieli do pokonania dystans ponad 50 km. Trasa przebiegała przez malownicze tereny Gminy Boleszkowice, uczestnicy mogli w trakcie Rajdu podziwiać zespół przyrodniczo – krajobrazowy "Porzecze", neogotycki kościół w Namyślinie, a także atrakcyjność krajobrazu w okolicy wsi Kaleńsko. Dalszy odcinek trasy przebiegał przez Gminę Kostrzyn gdzie Wójtowie Gmin Boleszkowice i Letschin złożyli kwiaty przy pomniku ofiar obozu jenieckiego Stalag III C w Drzewicach. Następnie rowerzyści przekroczyli granicę państwa i wzdłuż rzeki Odry dojechali do Kienitz, gdzie odbywał się Festyn Portowy. Po tym uczestnicy Rajdu wrócili do Porzecza promem, który kursował pomiędzy tymi miejscowościami aż do godzin wieczornych.

(...)

czytaj więcej...

Aktywne Lato w Gminie Boleszkowice już za nami ...

04.09.2017

W okresie letnich wakacji szkolnych na terenie Gminy Boleszkowice odbyły się imprezy sportowo-rekreacyjne pod hasłem: „Żyj bezpiecznie, zdrowo i na sportowo” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Boleszkowice – Jana Krzywickiego w ramach projektu „Utworzenie pumptracku wraz z organizacją imprez sportowo-rekreacyjnych wspartych szkoleniami tematycznymi w tym Marszu na Trasie Nordic Walking, Rajdu Rowerowego oraz Spływu Kajakowego na terenie gminy Boleszkowice”.

Dla sympatyków aktywnego wypoczynku przygotowaliśmy:

- 8 lipca „Spływ kajakowy na rzekach Myśla i Odra”

- 15 lipca „Marsz na trasie Nordic Walking”

- 29 lipca „Rajd rowerowy  po gminie Boleszkowice połączony z Akademią Zdrowego Człowieka”.

O atrakcyjności tych imprez stanowiła liczba uczestników, która w tym roku sięgnęła prawie 200 osób, którzy z uśmiechem na twarzy pełni wrażeń i pozytywnych emocji pokonywali przygotowane dla nich wyzwania.

Oprócz wyzwań sportowych organizator zadbał również o sferę duchową i cielesną zapraszając uczestników do udziału w szkoleniach tematycznych oraz serwując przepyszną kiełbaskę z ogniska czy smakowite pierogi. Aby upamiętnić te wspaniałe wydarzenia wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz kubki nawiązujące treścią i formą do idei projektu.  

 

(...)

czytaj więcej...

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9  [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 330   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia