Dziś jest: Niedziela 20 września 2020, imieniny: Filipiny i Eustachego

Obsluga techniczna
ALFA TV

#GaszynChallenge: Urząd Gminy Boleszkowice dla Małego Wojownika Franka

01.07.2020

Gaszyn Challenge to charytatywna akcja społeczna zapoczątkowana przez strażaków z miejscowości Gaszyn, która ma na celu zbiórkę środków pieniężnych dla dzieci zmagających się z SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. W ramach wyzwania nominowani muszą wykonać 10 pompek lub przysiadów. Jeżeli to zrobią, wpłacają minimum 5 złotych na rzecz chorego dziecka. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować kolejne 3 osoby, jednostki, instytucje.

 Gmina Boleszkowice przyjęła wyzwanie w ramach akcji #gaszynchallenge- KLIKNIJ

 
Dziękujemy za nominacje: OPS Dębno, Gminie Cedynia, Sołectwu Chlewice, OSP Gudzisz oraz Radnym Gminy Boleszkowice.
 
Nominujemy:
? Zespół Szkół w Boleszkowicach oraz
? OPS Mieszkowice
 
Za Frania trzymamy mocno kciuki i życzymy dużo zdrówka !!!
 

 

czytaj więcej...

Apel Głównego Inspektora Pracy do Rolników

29.06.2020

czytaj więcej...

Pomoc suszowa dla utrzymujących stawy hodowlane- wnioski od środy !!!

29.06.2020

Rolnicy, którzy w związku z wystąpieniem suszy lub powodzi w 2019 r. ponieśli straty w chowie lub hodowli ryb słodkowodnych, będą mogli ubiegać się w ARiMR o wsparcie.
1 lipca 2020 r. ruszy nabór wniosków. Można je będzie składać do 15 lipca 2020 r . w biurach powiatowych Agencji.

 

O pomoc może wystąpić producent rolny, który:

  • w 2019 r. prowadził chów lub hodowlę ryb słodkowodnych w stawach rybnych położonych na obszarze gmin, w których wystąpiła w 2019 r. susza lub powódź
    w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich;
  • posiada numer identyfikacyjny nadany w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków
    o przyznanie płatności (EP), lub weterynaryjny numer identyfikacyjny nadany przez powiatowego lekarza weterynarii;
  • złożył do Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie sprawozdanie RRW-22 za rok 2017 oraz rok 2018, zawierające zestawienie dotyczące powierzchni stawów rybnych oraz ilości ryb wyprodukowanych w stawach rybnych i innych urządzeniach służących do chowu lub hodowli.

 

Stawka pomocy wynosi 300 zł na 1 ha powierzchni gruntów pod stawami zarybionymi. Wysokość dofinansowania będzie ustalana jako iloczyn powierzchni gruntów pod stawami zarybionymi oraz stawki pomocy na 1 ha tej powierzchni. Przy czym wysokość pomocy dla jednego podatnika podatku rolnego nie może być większa niż równowartość w złotych 30 tys. euro.

 

Wsparcie będzie udzielane w ramach pomocy de minimis w sektorze rybołówstwa i akwakultury.

 

Wnioski będą przyjmowały biura powiatowe ARiMR. Można je składać osobiście, o ile w danej placówce Agencji istnieje taka możliwość, lub dostarczyć je do specjalnych wrzutni, które ustawione są w jednostkach terenowych ARiMR. W tym drugim przypadku do wniosku należy dołączyć dane kontaktowe (adres e- mail bądź nr telefonu komórkowego), na które Agencja przekaże informację o przyjęciu wniosku. Dokumenty można też przekazać za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową.

 

Pytania dotyczące naboru wniosków o przyznanie pomocy finansowej dla hodowców ryb należy kierować na: info@arimr.gov.pl

czytaj więcej...

Świadczenie 300+: Składanie wniosków przez Bank

29.06.2020

Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia Dobry start "300 +" w wersji elektronicznej można składać

od 01 lipca 2020 roku. 

Składanie wniosków przez Bank- KLIKNIJ

czytaj więcej...

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębnie otwarty dla mieszkańców Gminy Boleszkowice!!!

26.06.2020

26.06.2020 r. Wójt Gminy Boleszkowice Pan Jan Krzywicki oraz Burmistrz Dębna Pan Grzegorz Kulbicki podpisali porozumienie w sprawie powierzenia Gminie Dębno realizacji zadania publicznego przez Gminę Boleszkowice w zakresie pomocy społecznej polegającej na umożliwieniu mieszkańcom Gminy Boleszkowice korzystania z zakresu usług Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębnie typu ABC.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębnie jest dziennym ośrodkiem wsparcia dla:

  • osób przewlekle psychicznie chorych (typ A),
  • osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, znacznym i umiarkowanym, a także dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w lekkim stopniu, gdy jednocześnie występują inne zaburzenia, zwłaszcza neurologiczne (typ B),
  • osób wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych, które zgodnie ze stanem wiedzy medycznej są zaliczane do zaburzeń psychicznych, z wyłączeniem osób czynnie uzależnionych od środków psychoaktywnych (typ C).

Placówka czynna jest przez 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy)

w godzinach od 7.15 do 15.15.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Boleszkowice, którzy potrzebują wsparcia, opieki i pomocy oferowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębnie do kontaktu:


Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębnie,

 ul. Mickiewicza 36, 74-400 Dębno,

tel. 798 680 809,
Kierownik Pani Małgorzata Zagórska - tel. 509 821 252,
Adres email: sdsdebno@wp.pl

 

czytaj więcej...

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9  [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 470   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia