Dziś jest: Środa 20 czerwca 2018, imieniny: Bogny i Florentyny

Obsluga techniczna
ALFA TV

Ogłoszenie

06.04.2018

czytaj więcej...

Żegnaj Zimo! Witaj wiosno!

05.04.2018

21 marca br. dzieci z Wysokiej i Wyszyny zgodnie z tradycją postanowiły pożegnać zimę i powitać długo oczekiwaną wiosnę. Z Marzannami (które, zrobiły na konkurs o nagrodę Sołtysa) oraz przy akompaniamencie brzękadełek i bębenków przeszły ulicami naszej wsi na boisko sportowe. Tam został rozstrzygnięty konkurs „Na najładniejszą Marzannę”  1 miejsce zajął Jakub Sobczak, 2 miejsce Sebastian Sobczak, 3 miejsce Maja Szczepaniak, 4 miejsce ex aequo Nikola i Dorota Łańcuta. Po emocjach konkursowych uczestnicy upiekli sobie kiełbaski na ognisku. Na koniec wrzuciły Marzanny do ogniska, aby zimowa aura już nie wróciła. „Pani Wiosna” poprowadziła dzieci z powrotem na świetlicę wiejską.  Gdzie zostały wręczone nagrody za wykonane Marzanny oraz małe upominki dla wszystkich uczestników zabawy.

Dziękuję za pomoc i ufundowanie nagród dla Pani Sołtys. Dziękuję również  Stowarzyszeniu Kobiet Kreatywnych i rodzicom za pomoc i zapraszam za rok.  

Wszystkim życzymy wiosennych humorów.         

galeria zdjęć

                                                                                         Opiekun świetlicy

Katarzyna Wojtaluk

czytaj więcej...

Informacja

05.04.2018

czytaj więcej...

Trening Uruchamiania Syren Alarmowych

04.04.2018

Działając na podstawie § 10 ust. 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013r. poz. 96), w dniu 10 kwietnia 2018r. o godzinie 8.41 zostanie przeprowadzony trening uruchamiania syren alarmowych i ich pracy zainstalowanych na terenie gminy na czas jednej minuty.

Celem treningu jest sprawdzenie funkcjonowania systemu wykrywania, alarmowania i ostrzegania ludności o zagrożeniach na terenie województwa.

czytaj więcej...

Rusza druga edycja Programu "Społecznik"

03.04.2018

Program to ulepszona, innowacyjna formuła programu regrantingowego, podzielonego na 2 filary tj. Program Społecznik – Konkurs na Mikrodotacje i Program Społecznik – Budżet Obywatelski. Nabory ruszają 3 kwietnia br.

Pierwszy filar to kontynuacja Programu zrealizowanego w 2017 r., czyli przeprowadzenie naboru wniosków na mikrodotacje, w którym wnioskodawcy będą mogli się starać o 3 tys. zł na realizację oddolnych inicjatyw.

Drugi filar to innowacyjna forma budżetu obywatelskiego, w ramach którego mieszkańcy regionu będą mogli w głosowaniu wybrać najlepszą inicjatywę obywatelską do 10 tys. zł.

Podtrzymany został odformalizowany charakter Programu, umożliwiający sięganie po środki nie tylko podmiotom posiadającym osobowość prawną - organizacjom pozarządowym, ale również współpracującym z nimi grupom nieformalnym.

(...)

czytaj więcej...

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8  [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 356   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia