Dziś jest: Sobota 23 września 2017, imieniny: Tekli i Bogusława

Obsluga techniczna
ALFA TV

"Boleszkowice - pięknieją" - kolejne inwestycje infrastrukturalne.

18.07.2017

Jak wspominaliśmy w poprzednim numerze kwartalnika – Gmina Boleszkowice ukończyła dwie inwestycje infrastrukturalne sfinansowane z własnych środków budżetowych polegające na wymianie ok. 530 metrów nawierzchni chodników i zjazdów na ulicy  Obodrytów oraz Osiedlu 40-lecia PRL w Boleszkowicach. Inwestycje zostały wykonane przez z Firmę „Spółdzielnia Usług Rolnych „Rol-Bud” z Trzcińska-Zdroju. Łączna wartość końcowa robót budowlanych wyniosła ponad 183 tys. zł.

Urząd Gminy Boleszkowice

czytaj więcej...

"Aby żyło się nam lepiej" - Fundusze Europejskie dla Gminy Boleszkowice na wsparcie przy tworzeniu Lokalnego Programu Rewitalizacji.

18.07.2017

Czym jest Rewitalizacja?

Rewitalizacja to szeroki proces przemian społecznych, przestrzennych i ekonomicznych na obszarze, który znajduje się w kryzysie. Jej zadaniem jest ponowne przywrócenie do życia zdegradowanej części gminy i uzupełnienie jej o nowe funkcje. Mówiąc prościej – chodzi o to, żeby w takim miejscu dobrze się przebywało, mieszkało i pracowało. Remonty czy modernizacja ulic i chodników to tylko niewielka część działań składających się na rewitalizację. Poprawa przestrzeni musi iść w parze z polepszeniem warunków życia, co zapewniają szerokie działania społeczne, kulturalne, edukacyjne czy ekonomiczne, podejmowane w tym procesie dla mieszkańców jak i przez nich samych.

(...)

czytaj więcej...

Informacja

17.07.2017

Broszura - pobierz

czytaj więcej...

Informacja Głównego Lekarza Weterynarii

17.07.2017

czytaj więcej...

UWAGA MIESZKAŃCY GMINY BOLESZKOWICE

06.07.2017

Uprzejmie informujemy mieszkańców Boleszkowic, iż uległy zmianie nazwy ulic. Dotychczasowa ulica Świerczewskiego została zmieniona na ul. Słoneczną, a Osiedle 40-lecia PRL zmieniono na Osiedle Jaśminowe. Zmiany podyktowane są przyjęciem przez sejm RP ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz. U. z 2016 r., poz. 744), a wchodzą w życie z dniem 05.07.2017 r. Jednocześnie pragniemy podkreślić, iż zgodnie z zapisami w/w ustawy (art. 5) pisma oraz postępowania sądowe i administracyjne w sprawach dotyczących ujawnienia w księgach wieczystych oraz uwzględnienia w rejestrach, ewidencjach i dokumentach urzędowych zmiany nazwy dokonanej na podstawie ustawy są wolne od opłat. Ponadto zmiana nazwy dokonana na podstawie ustawy nie ma wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową.

Urząd Gminy Boleszkowice

czytaj więcej...

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8  [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 322   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia