Dziś jest: Środa 28 czerwca 2017, imieniny: Leona i Ireneusza

Obsluga techniczna
ALFA TV

Dotacja na wieżę w Boleszkowicach

19.04.2017

28 marca br. Jarosław Rzepa, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego podpisali umowę z Wójtem Gminy Boleszkowice Janem Krzywickim przy kontrasygnacie Przewodniczącego Rady Gminy Boleszkowice - Ryszrada Stoparka na dofinansowanie przygotowywanego projektu budowlanego wieży widokowej. Wieża została zaplanowana w złożonym do Programu INTERREG VA projekcie pt. „Zrównoważona turystyka wodna w Unikalnej Dolinie Dolnej Odry” i ma zostać zlokalizowana nad brzegiem Odry w pobliżu miejscowości Chlewice, gm. Boleszkowice.

Celem projektu jest kontynuacja transgranicznego, zrównoważonego rozwoju turystyki poprzez stworzenie nowej infrastruktury dla turystyki wodnej oraz wspólne działania promocyjne i marketingowe. Głównymi zamierzeniami projektowymi po polskiej i niemieckiej stronie Odry są: stworzenie sieci naturalnych miejsc odpoczynku, zakup tratwy solarnej, rozszerzenie oferty Centrum Turystyki Wodnej, budowa wież widokowych, opracowanie trójjęzycznych tablic informacyjnych, udostępnienie zwiedzającym bogatej oferty multimedialnej oraz wydanie publikacji.

Partnerem niemiecko-polskiego projektu i beneficjentem środków na działania w województwie zachodniopomorskim będzie Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego, a po stronie niemieckiej Miasto Schwedt i Park Narodowy Doliny Dolnej Odry.

galeria
(fot. Krzysztof Fira)

 

Agata Suchta

starszy specjalista ds. ochrony środowiska,

edukacji, turystyki i rekreacji

Zespół Parków Krajobrazowych

Województwa Zachodniopomorskiego

 

czytaj więcej...

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Boleszkowice

19.04.2017

Materiały informacjyjne - kliknij tutaj

czytaj więcej...

INFORMACJA

12.04.2017

 

Uprzejmie informujemy, że dnia 14.04.2017 r.  tj. piątek- kasa w Urzędzie Gminy w Boleszkowicach czynna będzie do godziny 12:30

czytaj więcej...

Pomoc żywnościowa dla mieszkańców Gminy Boleszkowice.

11.04.2017

Z inicjatywy Wójta Gminy Boleszkowice – P. Jana Krzywickiego przy udziale  Ośrodka Pomocy Społecznej w Boleszkowicach w dniach 10-12 kwietnia 2017r. wydawana była żywność w ramach Programu Operacyjnego  „Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanym we współpracy z Bankiem Żywności w Koszalinie.

Pomoc w ramach w/w programu, skierowana została do tych osób i rodzin, które zostały zakwalifikowane do wsparcia na podstawie przesłanek z art. 7 ustawy o pomocy społecznej oraz poziomu dochodów odniesionych do procentowej wartości odpowiedniego kryterium dochodowego określonego w tej ustawie. W związku z powyższym zastosowano następujące kryteria: dochód na osobę nie przekracza 1268,00 zł dla osoby samotnie gospodarującej lub 1028 zł na osobę w rodzinie. Pomoc została udzielona 101 rodzinom tj. 250 mieszkańcom naszej gminy w postaci artykułów spożywczych, które zostały przekazane bezpłatnie. 

(...)

czytaj więcej...

Ogłoszenie

10.04.2017

czytaj więcej...

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7  [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 311   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia