Dziś jest: Sobota 23 września 2017, imieniny: Tekli i Bogusława

Obsluga techniczna
ALFA TV

Komunikat Wojewody Zachodniopomorskiego

20.07.2017

czytaj więcej...

Projekt gimnazjalistek "Bezpieczne połączenie"

19.07.2017

Pod koniec maja grupa młodzieży z naszego gimnazjum uczestniczyła w projekcie  Polsko – Niemieckiej Agory Młodzieżowej.   Celem projektu jest zainteresowanie młodzieży czynnym udziałem  w życiu publicznym. Naszym zadaniem było stworzenie projektu, który moglibyśmy zrealizować w najbliższej okolicy. Stąd też narodził się pomysł projektu pt. „Bezpieczne połączenie”. Skupiliśmy się na pomyśle zorganizowania busa jeżdżącego ze stacji PKP "Boleszkowice" w czasie przyjazdów i odjazdów pociągów. To jest dla nas bardzo ważne, gdyż nie każdy ma możliwość bezpiecznego dostania się w dane miejsce, ponieważ stacja kolejowa jest oddalona od miejscowości i usytuowana przy bardzo ruchliwej i niebezpiecznej drodze krajowej łączącej dwa przejścia graniczne: Kostrzyn - Świnoujście. Byłoby to dobre rozwiązanie zarówno dla starszych, którzy nie mają samochodów jak i dla młodszych potrzebujących bezpiecznego transportu na stację PKP. Naszym pomysłem zainteresowaliśmy Wójta Gminy Boleszkowice pana Jana Krzywickiego na spotkaniu, które odbyło się 30 czerwca 2017r. Po rozmowie i dyskusji nad możliwością realizacji projektu doszliśmy do wniosku, że dobrym rozwiązaniem jest także możliwość bezpiecznego poruszania się do stacji PKP rowerem. 

(...)

czytaj więcej...

"CHWARSZCZANY NA SZLAKU TEMPLARIUSZY"

19.07.2017

Zapraszamy na tegoroczne najważniejsze wydarzenie rycerskie w Gminie Boleszkowice. Pod koniec sierpnia kolejny już raz cofniemy się w czasie zgłębiając tajemnice średniowiecza.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu „CHWARSZCZANY NA SZLAKU TEMPLARIUSZY”. Wyjątkowo w tym roku spotkamy się w dwóch miejscach.

25 sierpnia w piątek przy kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Chwarszczanach odbędą się warsztaty kultury średniowiecznej, w tym pokazy dawnych rzemiosł, warsztaty archeologiczne i antropologiczne, prelekcje i koncert w dawnej kaplicy zakonnej.

26 sierpnia w sobotę spotykamy się nad Odrą w miejscowości Porzecze, gdzie templariusze czasowo rozłożą swój obóz nad brzegiem rzeki, nieopodal słowiańskiej osady. Tam też odbędą się pokazy rzemiosła, walk rycerskich, turnieju konnego, plenerowy koncert muzyki dawnej, warsztaty i zabawy dla dzieci i młodzieży, a wieczorem inscenizacja i pokaz teatru ognia.

(...)

czytaj więcej...

I Jarmark Boleszkowicki - już za nami ...

18.07.2017

 „Jestem EKO – dbam o swój świat” – to hasło usłyszeli mieszkańcy Boleszkowic w dniu 24 czerwca br. na stadionie sportowym im. Henryka Łosia w Boleszkowicach podczas I Jarmarku Boleszkowickiego pod patronatem Wójta Gminy Boleszkowice Jana Krzywickiego.

Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej mieszkańcy gminy Boleszkowice oraz gmin ościennych licznie przybyli na miejsce imprezy, aby aktywnie uczestniczyć
w przedsięwzięciach przygotowanych w ramach projektu edukacyjnego, którego celem było:

  • propagowanie ekologicznego stylu życia;

  • kształtowanie postaw szacunku dla przyrody i jej piękna;

  • wyczulenie mieszkańców pięciu gmin na potrzebę ochrony środowiska naturalnego;

  • uwrażliwienie mieszkańców gmin uczestniczących w projekcie na piękno przyrody;

  • poznanie miejsc o wyjątkowych walorach przyrodniczych;

  • poznanie walorów środowiska naturalnego regionu. 

            Wszystkie działania podejmowane w ramach projektu miały wspólny mianownik: przyroda, ekologia, żywność ekologiczna oraz integracja. Dzieci mogły spróbować swoich sił w konkursie plastycznym, dla drużyn przygotowaliśmy emocjonującą grę terenową, a podniebienia uczestników rozpieszczały lokalne przysmaki kulinarne. Mieliśmy również okazję podziwiać bogactwo przyrody występującej na naszym terenie dzięki warsztatom fotograficznym oraz wystawie.  Na jarmarku nie mogło zabraknąć naszych partnerów, którzy z entuzjazmem i empatią prezentowali zakres swojej działalności, edukując tym samym
w kierunku ochrony środowiska naturalnego.

(...) 

czytaj więcej...

Kolejne fundusze zewnętrzne dla Gminy Boleszkowice ...

18.07.2017

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego uchwałą XXIV/385/17 przyjął ostateczną listę rankingową wniosków do dofinansowania w ramach pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2017 r.  Na liście tej oczywiście nie mogło zabraknąć Gminy Boleszkowice, która w ramach w/w przedsięwzięcia otrzymała dotację w wysokości 18 tysięcy złotych.

Fundusze zostaną wykorzystane na modernizację połączoną z wymianą  infrastruktury sportowej w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Boleszkowicach. W ramach dotacji zostaną zakupione i zamontowane następujące elementy:

(...)

czytaj więcej...

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7  [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 322   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia