Dziś jest: Poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli i Hilarego

Obsluga techniczna
ALFA TV

Ogłoszenie

11.09.2019

czytaj więcej...

Aktywne Lato w Gminie Boleszkowice pod hasłem: "Żyj bezpiecznie, zdrowo i na sportowo" - już za nami [...]

11.09.2019

Program Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego

W okresie letnich wakacji szkolnych na terenie Gminy Boleszkowice sympatycy aktywnego wypoczynku licznie uczestniczyli w kolejnej edycji projektu pn.: „Żyj bezpiecznie, zdrowo
i na sportowo” zrealizowanego przy współudziale środków z Programu Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski. W ramach tegorocznej edycji imprezom Patronował Wójt Gminy Boleszkowice, a w przypadku rajdu rowerowego – również Burmistrz Dębna.

Dla pasjonatów aktywnego wypoczynku w ramach tegorocznej edycji projektu przygotowaliśmy

- 28 lipca „Spływ kajakowy na rzekach Myśla i Odra” połączony ze szkoleniem z udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonym przez druhów z OSP z Boleszkowic;

- 03 sierpnia „Marsz na trasie Nordic Walking”;

- 10 sierpnia „Rodzinny Rajd rowerowy po Gminach Dębno i Boleszkowice połączony z Akademią Zdrowego Człowieka”.

O atrakcyjności tych imprez stanowiła duża liczba uczestników,  którzy z uśmiechem na twarzy pełni wrażeń i pozytywnych emocji pokonywali przygotowane dla nich wyzwania.

 

[...]

czytaj więcej...

II Boleszkowicka Noc Świętojańska

11.09.2019

5 lipca br. na łące przy rzece Odrze w m. Porzecze odbyła się II Boleszkowicka Noc Świętojańska. Przy bardzo zmiennej pogodzie i przy licznym udziale mieszkańców Gminy Boleszkowice oraz zaproszonych gości uczczono tradycję nocy świętojańskiej. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonał Wójt Gminy Boleszkowice Pan Jan Krzywicki, który powitał obecnych gości i mieszkańców. Na wszystkich czekało ognisko, kiełbaski, wata cukrowa  i popcorn. KGW „Gospodarski Krąg” z Boleszkowic przygotowało przepyszne ciasta, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych z Wysokiej wraz  z Sołtysem przygotowało również poczęstunek, były to m.in. frytki oraz potrawy z grilla, natomiast u strażaków z OSP Namyślin można było zaopatrzyć się w zimne napoje. Podczas Nocy Świętojańskiej odbył się konkurs na „Najpiękniejszy Wianek Świętojański”. Została powołana komisja w składzie: Jan Krzywicki, Sabina Bednarz, Dorota Nowak, Aleksandra Głębocka i Krzysztof Miradziński, która wybrała 5 najpiękniejszych wianków. Przyznano następujące miejsca: I – Świetlica Reczyce, II – Świetlica Gudzisz, III – Stowarzyszenie kobiet kreatywnych wraz ze Świetlicą w Wysokiej, IV – Świetlica Namyślin, V – Jolanta Maciejewska. Zespół Drzewiczanie umilił wszystkim wieczór znanymi utworami. Wokaliści pod kierownictwem Pana Łukasza Kozłowskiego również zaprezentowali kilka piosenek. Przy asyście OSP z Boleszkowic i przy akompaniamencie zespołu Drzewiczanie wszystkie wianki zostały zwodowane. Na zakończenie aktorzy ze szczecińskiej grupy „Teatr Ognia” efektownym występem zakończyli II Boleszkowicką Noc Świętojańską.

 

galeria

czytaj więcej...

IV Boleszkowicka Biesiada

11.09.2019

20 lipca Plac Bolesława Chrobrego jak co roku tętnił życiem pieśni i piosenek biesiadnych. IV Boleszkowicka Biesiada przeszła już do historii Boleszkowic. Biesiada tradycyjnie rozpoczęła się polonezem, którego zatańczyło ok 200 osób. W pierwszej parze szli Wójt Gminy Boleszkowice wraz z Panią Danutą Panek – instruktorem MGOK Mieszkowice, Która przygotowała cały układ choreograficzny.

Na zaproszenie Wójta Gminy Boleszkowice Pana Jana Krzywickiego i p.o. Dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Boleszkowicach Pani Anny Sobczyńskiej na IV Boleszkowicką Biesiadę przybyło aż 18 zespołów z okolicznych gmin, które spotkały się aby idąc za głosem swoich pasji, przybyły odnowić stare przyjaźnie oraz nawiązać nowe. Zapoczątkowaniem występów było wspólne wykonanie pieśni pt. „Tu jest Nasze miejsce, tu jest Nasz dom…” Następnie każdy zespół zaprezentował trzy wybrane przez siebie utwory o tematyce biesiadnej i ludowej. Czas upływał bardzo szybko przy wspólnych tańcach. Pani Jolanta Maciejewska – instruktor GCKiBP spontanicznie poprosiła na scenę wszystkich akordeonistów, którzy bez wcześniejszych prób wykonali kilka utworów również o tematyce ludowej. Na biesiadzie mogli bawić się wszyscy zarówno mali jak i starsi. Dla dzieci były przygotowane zamki dmuchane, malowanie twarzy, wata cukrowa oraz popcorn. Każdy uczestnik mógł posilić się ciepłym żurkiem, przepysznym ciastem, pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem oraz potrawami z grilla. Kolejną atrakcją był pociąg na którego czele stanął Wójt Gminy Boleszkowice a zaraz za nim w rytm piosenki „Jedzie pociąg z daleka” podążali kierownicy wszystkich zespołów. Każdy zespół uczestniczący w IV Boleszkowickiej Biesiadzie otrzymał podziękowania z rąk włodarza, kosz ze słodkim poczęstunkiem oraz pamiątkową deskę do krojenia z wygrawerowaną nazwą biesiady.

Składamy serdeczne podziękowania dla fundatorów koszy z poczęstunkiem dla zespołów, Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Boleszkowicach za udostępnienie obiektu szkoły, pracownikom GCKiBP za pracę i za zaangażowanie w organizację imprezy oraz pracownikom Zakładu Usług Komunalnych w Boleszkowicach za obsługę techniczną.

 

 

galeria

czytaj więcej...

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie związane z "Ogólnymi obowiązkami Pracodawcy w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy"

06.09.2019

czytaj więcej...

« poprzednie 1 2 3 4 5  [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 413   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia