Dziś jest: Piątek 15 stycznia 2021, imieniny: Pawła i Izydora

Obsluga techniczna
ALFA TV

Światowy Dzień Zdrowia 2013 "Zdrowe bicie serca"

12.03.2013

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest  rokrocznie 7 kwietnia z okazji rocznicy powstania   WHO w 1948 roku. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. W tym roku motywem

przewodnim jest nadciśnienie. 
Hasłem tegorocznej kampanii jest Healthy Heart Beat – zdrowe bicie serca, zdrowe ciśnienie krwi.

Informacja - do pobrania

czytaj więcej...

Szkolenie !!!

08.03.2013

Szanowni Państwo,

Informujemy, że Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” organizuje bezpłatne szkolenia i warsztaty pn. Warsztaty w zakresie aplikowania o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej Osi.

Warsztaty i szkolenie w zakresie tego działania odbędą się:

19. marca 2013 r. (wtorek), godz. 9:00

w Gimnazjum Publicznym im. A. Fiedlera

ul. Jana Pawła II 1

74-400 Dębno

    

czytaj więcej...

Pasowanie na czytelnika

08.03.2013

Dnia 27.02.2013 r. odbyło się w naszej szkole pasowanie kl. I na czytelników biblioteki. Biblioteka zyskała 26 nowych, wspaniałych czytelników. Podczas inscenizacji dzieci wysłuchały próśb książek, przypomniały sobie alfabet. Rezolutnie odpowiedziały na wszystkie zagadki.
Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia p. w-ce dyrektor G. Wiarus razem z „królową książek”
K. Ciechanowicz, wręczyły dyplomy upamiętniające to wydarzenie. Myślę, że od tej pory, pierwszaki zaczną regularnie odwiedzać naszą bibliotekę.

 

Jolanta Moszkowska

Galeria

czytaj więcej...

Wypalanie traw jest szkodliwe, zabronione i grożą za to kary.

08.03.2013

Z nadejściem wiosny z pól i łąk zniknął śnieg, odsłaniając wyschnięte trawy, które w wielu miejscach są celowo podpalane. Są ludzie, którzy uważają, że jest to najprostszy sposób na pozbycie się wyschniętych traw oraz chwastów. Nic bardziej mylnego!

Jest to bezsensowny, niebezpieczny i bardzo szkodliwy proceder, a za wzniecanie tych pożarów przewidziane są dotkliwe kary, również finansowe, aż do pozbawienia całej kwoty  płatności obszarowych finansowanych z budżetu UE włącznie!!! (...)

czytaj więcej...

"Moje wymarzone święta z ulubionym bohaterem książkowym"

04.03.2013

Święta Bożego Narodzenia są tylko już pięknym wspomnieniem… Tematyka świąteczna była jeszcze długo aktualna dla uczniów należących do koła zainteresowań dla dzieci uzdolnionych „Mały Odkrywca” działającego w szkole podstawowej. Uczniowie
z niecierpliwością czekali na rozstrzygnięcie konkursu „Moje wymarzone święta z ulubionym bohaterem książkowym” organizowanym przez Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dębnie. Spośród stu trzydziestu dwóch prac złożonych do udziału w konkursie
z regionu Dębna, Mieszkowic i Boleszkowic, praca naszej uczennicy Julii Kloc z klasy IIa zajęła drugie miejsce w klasyfikacji dzieci z klas I-III. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie wzięły udział w uroczystym otwarciu wystawy prac w podziemiach biblioteki oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy.

                                                                                             Opiekun

                                                                                  Aleksandra Rutkowska

galeria

czytaj więcej...

« poprzednie 1 ... 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367  [368] 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 ... 489   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia