Dziś jest: Niedziela 05 lipca 2020, imieniny: Karoliny i Antoniego

Obsluga techniczna
ALFA TV

Uwaga Mieszkańcy !!!

14.02.2013

W dniu 13 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie informacyjne przygotowane przez Związek Gmin Dolnej Odry w sprawie Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, której przepisy obowiązywać będą od 1 lipca 2013r. W spotkaniu udział wzięli Sołtysi, Radni, Nauczyciele oraz Zarządcy Nieruchomości z terenu naszej gminy. Tematyką przewodnią było omówienie  zadań,  które stawia ustawa do wykonania gminom oraz samym mieszkańcom.

Wśród nich znalazł się temat związany z deklaracjami o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami, które wypełnione należy złożyć najpóźniej do dnia 28 lutego br. do godziny 12:00 w tutejszym Urzędzie Gminy. Tam również można pobrać czyste druki.  Formularze oraz instrukcję ich wypełniania można , również  pobrać  ze strony poniżej:

www.zgdo.eu

Aby pobrać deklarację wystarczy kliknąć na ikonę.

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Oświadczenie na potrzeby sporządzenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. (Formularz przeznaczony jest dla mieszkańców budynków wielolokalowych).

Oświadczenie na potrzeby sporządzenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. (Formularz przeznaczony jest dla właścicieli lokali niezamieszkałych).

 

Instrukcja wypełniania deklaracji – pobierz

Przykładowy wzór prawidłowo wypełnionej deklaracji – pobierz

 

  

Galeria

 

Przygotowali:

Marcin Lazer
Krzysztof Fira
 

czytaj więcej...

Informacja

14.02.2013

Szanowni Rolnicy,

działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w znaczny sposób przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa pracy i zmniejszenia liczby wypadków w rolnictwie.

Niestety, rolnicy i członkowie ich rodzin ulegają wypadkom przy pracy częściej niż pracownicy innych działów gospodarki.

Corocznie ponad połowa wszystkich odnotowanych w KRUS wypadków to upadki. Najwięcej takich zdarzeń występuje na terenie gospodarstw.
Ich przyczyną są m.in.: nieuprzątnięte przejścia i ciągi komunikacyjne, brak barierek przy schodach, niewłaściwe drabiny, nieprawidłowy sposób wchodzenia i schodzenia z drabin, maszyn i pojazdów, niezabezpieczone otwory zrzutowe.

Zaistniałych upadków byłoby z pewnością mniej i wielu z nich można by uniknąć bez większych nakładów pracy i środków finansowych. Wystarczy uporządkować obejścia i pomieszczenia gospodarskie, usunąć zbędne przedmioty z ciągów komunikacyjnych, wyrównać przejścia, zamontować barierki przy schodach, używać bezpiecznych drabin, zabezpieczyć otwory zrzutowe, stosować obuwie robocze z podeszwą protektorowanąi chroniące staw skokowy.

Zwracam się z apelem, by w trosce o własne zdrowie stosowali Państwo zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym.

Zachęcam również do uczestnictwa w szkoleniach, konkursach, pokazach i innych działaniach organizowanych przez oddziały regionalne i placówki terenowe KRUS.

Informacje o wielu takich lokalnych propozycjach znajdą Państwo na stronie internetowej Kasy www.krus.gov.pl-w wyszukiwarce Kalendarz wydarzeń prewencyjnych.

Mam nadzieję, że realizowane w bieżącym roku działania pod hasłem - UPADEK TO NIE PRZYPADEK przyczynią się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w Państwa gospodarstwach i pomogą ustrzec się przed wypadkami, czego serdecznie życzę.

Prezes KRUS

Artur Brzóska

List Prezesa KRUS - do pobrania


Pismo Pani Dyrektor OR KRUS Koszalin - do pobrania

 

czytaj więcej...

Ogłoszenie

13.02.2013

czytaj więcej...

Stowarzyszenie "Lider Pojezierza" ogłasza konkurs na stanowisko Konsultanta gminnego

12.02.2013

Szanowni Państwo,
informujemy, iż Stowarzyszenie "Lider Pojezierza" ogłasza nabór na stanowisko Konsultanta gminnego. Aplikacje należy składać osobiście lub przesłać pocztą tradycyjną w zamkniętej kopercie do dnia 20.02.2013r.w Biurze Stowarzyszenia "Lider Pojezierza"
ul. Sądowa 8
74-320 Barlinek
z dopiskiem na kopercie: Rekrutacja na stanowisko Konsultanta gminnego "
Komisja rekrutacyjna zbierze się 21.02.2013r. w Biurze LGD w Barlinku.
Szczegóły znajdą Państwo w załączeniu.

Dokumenty do pobrania

czytaj więcej...

DZIAŁANIA AKTYWIZUJĄCE

10.02.2013

Serdecznie zapraszamy mieszkańców obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju Pojezierza Myśliborskiego, tj. gmin Barlinek, Bierzwnik, Boleszkowice, Choszczno, Dębno, Krzęcin, Lipiany, Myślibórz, Nowogródek Pomorski, Pełczyce, Przelewice, Trzcińsko-Zdrój do składania wniosków o dofinansowanie realizacji działań aktywizujących w środowisku lokalnym. Celem programu jest wsparcie działań, które inicjują rozwój zainteresowań mieszkańców i mają charakter edukacyjny. Jest on prowadzony z myślą o stowarzyszeniach, sołectwach oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się ciekawiej i lepiej.

Wnioski o dofinansowania działań aktywizacyjnych oraz wszelka dokumentacja związana z realizacją zadań znajduje się w zakładce

Działania aktywizujące

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Sylwia Kotkowska-Rzeppa, tel.: 95/ 746 03 60, kom.: 661 066 600 lub Krzysztof Fira tel. 95 760 61 24 UG w Boleszkowicach

czytaj więcej...

« poprzednie 1 ... 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342  [343] 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 ... 462   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia