Dziś jest: Czwartek 01 października 2020, imieniny: Danuty i Remigiusza

Obsluga techniczna
ALFA TV

Pomoc w obszarze nawadniania w gospodarstwie

18.05.2020

 

treść całego pisma- KLIKNIJ

czytaj więcej...

Wytyczne GIS, MZ i MEN

18.05.2020

W związku z poprawą sytuacji epidemicznej w kraju stopniowo uruchamiana jest praca przedszkoli, szkół, poradni psychologiczno-pedagogicznych, schronisk młodzieżowych i innych placówek organizujących zajęcia pozaszkolne, czy możliwość przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych.

szczegóły na stronie- KLIKNIJ

 

czytaj więcej...

INFORMACJA

15.05.2020

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Boleszkowice i z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce informujemy, że w dalszym ciągu Urząd Gminy Boleszkowice oraz podległe mu jednostki zostają zamknięte dla petentów. Mieszkańcy Gminy i inni interesanci mogą załatwiać sprawy urzędowe telefonicznie, drogą pocztową,  mailową, przez platformę e-PUAP oraz wrzucać pisma do oznaczonej skrzynki podawczej umieszczonej w pomieszczeniu, w którym znajduje się bankomat. Istnieje także możliwość załatwienia sprawy w Urzędzie po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu tego z  pracownikiem danego referatu. Kasa znajdująca się w budynku Urzędu będzie obsługiwała tylko osoby w wieku 60 plus.

Urząd wrócił do stałych godzin pracy.

W dalszym ciągu cotygodniowe dyżury ODR-u pełnione w budynku Urzędu zostają wstrzymane do odwołania.

 

czytaj więcej...

Już niedługo mieszkańcy Reczyc i Gudzisza będą mogli korzystać z nowo wybudowanej sieci kanalizacji sanitarnej ...

13.05.2020

Dobiegają końca prace budowlane przy jednej z największych gminnych inwestycji polegające na budowie kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Gudzisz i Reczyce oraz oczyszczalni ścieków w miejscowości Gudzisz. Realizacja projektu ma na celu: „zwiększenie stopnia skanalizowania gminy, co wpłynie na wzrost liczby gospodarstw domowych obsługiwanych przez system kanalizacyjny i jedną oczyszczalnię ścieków oraz znacząco zminimalizuje niekontrolowany zrzut ścieków  oraz zanieczyszczeń do gleby i wód gruntowych
w miejscowościach: Gudzisz i Reczyce, tym samym wpłynie na wzrost jakości życia mieszkańców i na osiągnięcie celów określonych w programie”.

Łączna wartość projektu to prawie 5 mln złotych z czego blisko 2 mln złotych to dofinansowanie ze środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Przygotował:

Krzysztof Fira

Kierownik referatu Promocji, Oświaty i Funduszy Pomocowych.

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

 

czytaj więcej...

W 12. dniu kwarantanny zrób test

11.05.2020

Jesteś na kwarantannie i chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony koronawirusem? 12. dnia możesz zrobić test w mobilnym punkcie pobrań.

 

Badanie możesz wykonać w 12 dniu kwarantanny pod warunkiem, że masz własny samochód, umożliwiający przemieszczanie się bez kontaktu z innymi osobami.

    Uwaga, na badanie zabierz dokument ze zdjęciem i swój nr PESEL.

Po wykonaniu badania wynik zobaczysz na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, będziesz o nim również poinformowany przez laboratorium.

W przypadku dodatniego wyniku, skontaktuj się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i postępuj zgodnie z otrzymanymi zaleceniami albo zgłoś się do lekarza w szpitalu jednoimiennym lub na oddziale zakaźnym.

W przypadku ujemnego wyniku stacja sanitarno-epidemiologiczna powinna zwolnić Cię z kwarantanny.

Jeżeli nie masz możliwości bezpiecznego dotarcia do punktu pobrań, skontaktuj się z sanepidem, który ma możliwość umówienia Cię na pobranie wymazu w miejscu odbywania kwarantanny.

więcej- KLIKNIJ

czytaj więcej...

« poprzednie 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22  [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 472   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia