Dziś jest: Niedziela 25 sierpnia 2019, imieniny: Ludwika i Luizy

Obsluga techniczna
ALFA TV

Seniorki poznały tajniki ceramiki

07.08.2019

Kilkanaście seniorek z gminy Boleszkowice wzięło udział w unikatowych warsztatach pt. „Uroki wsi utrwalone w ceramice”, podczas których tworzyły ceramiczne pamiątki nawiązujące motywami do okolicznej przyrody.

 

Uczestniczki zajęć nabyły praktycznych umiejętności, tworząc przedmioty różnymi technikami: wałeczkowania, wyklejania form, czy rzeźbienia. Seniorki były żywo  zainteresowane warsztatami, podczas których powstawały pamiątki podkreślające walory przyrodnicze rodzinnych miejscowości.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Pora Seniora w powiecie myśliborskim”, który współfinansowany jest ze Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 (edycja 2019), oraz Powiatu Myśliborskiego.

Na potrzeby zajęć zakupione zostały niezbędne materiały, a także poniesiony został koszt tzw. wypału stworzonych figur w specjalistycznym piecu. Warsztaty ceramiczne zrealizowane zostały w Gminnym Centrum Kultury w Boleszkowicach w wymiarze 3 dni x 3 godz. a poprowadziła je p. Bogusława Sługocka, instruktor Pracowni Rzemiosła Artystycznego, specjalizująca się w ceramice artystycznej.

 

Maciej Patynowski

czytaj więcej...

Oferta Stowarzyszenia historyczno - kulturalnego TEMPELBURG z Czaplinka, pn. Tradycja i Dziedzictwo Dawnych Słowian - Warsztaty Kultury Średniowiecznej

06.08.2019

Oferta Stowarzyszenia historyczno - kulturalnego TEMPELBURG  z Czaplinka,
pn. Tradycja i Dziedzictwo Dawnych Słowian - Warsztaty Kultury Średniowiecznej

Prosimy o zgłaszanie ewentualnych uwag do oferty do dnia 19 sierpnia 2019 r. do godz. 15:00. Uwagi można zgłaszać w formie pisemnej na adres Urzędu Gminy Boleszkowice, ul. Słoneczna 24, 74 – 407 Boleszkowice lub pocztą elektroniczną na adres: promocja@boleszkowice.pl

 

OFERTA - kliknij

czytaj więcej...

INFORMACJA

02.08.2019

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE DNIA 16 SIERPNIA 2019 R. (PIĄTEK) URZĄD GMINY BOLESZKOWICE WRAZ Z GMINNYMI JEDNOSTKAMI POMOCNICZYMI TJ. ZUK, OPS, GCK i BP BĘDĄ NIECZYNNE.

 

Wójt Gminy Boleszkowice

Jan Krzywicki

czytaj więcej...

INFORMACJA

31.07.2019

Ośrodek Pomocy Społecznej informuje o zmianach w programie „Dobry start”:

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 lipca 2019r. (Dz. U. z 2019r. poz. 1343) zmieniającym Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” z dnia 1 czerwca 2018r. (Dz. U. Z 2018r poz. 1061)  wprowadza się następujące zmiany:

§ 3 pkt 6 otrzymuje brzmienie:

„6)  szkole – oznacza to szkołę podstawową, szkołę ponadpodstawową, klasy dotychczasowej szkoły ponadgimnazjalnej prowadzone w szkole ponadpodstawowej, szkołę artystyczną, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki, a także młodzieżowy ośrodek socjoterapii, specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy, specjalny ośrodek wychowawczy, ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy.”

 Rozporządzenie wchodzi  w życie z dniem 1 sierpnia 2019r.

Zgodnie z wprowadzonymi zmianami od 1 sierpnia jednorazowe świadczenie 300 złotych z programu „Dobry start” będzie obejmowało również uczniów szkół policealnych i uczniów szkół dla dorosłych.

 
 

czytaj więcej...

Ogłoszenie Wojewody Zachodniopomorskiego w sprawie treningu uruchamiania syren alarmowych

31.07.2019

czytaj więcej...

« poprzednie 1 2  [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 407   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia