Dziś jest: Sobota 22 lipca 2017, imieniny: Magdaleny i Bolesława

Obsluga techniczna
ALFA TV

AKTYWNE LATO

08.06.2017

czytaj więcej...

Plebiscyt Sołtys Roku 2017

20.07.2017

Regulamin - pobierz

czytaj więcej...

Komunikat Wojewody Zachodniopomorskiego

20.07.2017

czytaj więcej...

Projekt gimnazjalistek "Bezpieczne połączenie"

19.07.2017

Pod koniec maja grupa młodzieży z naszego gimnazjum uczestniczyła w projekcie  Polsko – Niemieckiej Agory Młodzieżowej.   Celem projektu jest zainteresowanie młodzieży czynnym udziałem  w życiu publicznym. Naszym zadaniem było stworzenie projektu, który moglibyśmy zrealizować w najbliższej okolicy. Stąd też narodził się pomysł projektu pt. „Bezpieczne połączenie”. Skupiliśmy się na pomyśle zorganizowania busa jeżdżącego ze stacji PKP "Boleszkowice" w czasie przyjazdów i odjazdów pociągów. To jest dla nas bardzo ważne, gdyż nie każdy ma możliwość bezpiecznego dostania się w dane miejsce, ponieważ stacja kolejowa jest oddalona od miejscowości i usytuowana przy bardzo ruchliwej i niebezpiecznej drodze krajowej łączącej dwa przejścia graniczne: Kostrzyn - Świnoujście. Byłoby to dobre rozwiązanie zarówno dla starszych, którzy nie mają samochodów jak i dla młodszych potrzebujących bezpiecznego transportu na stację PKP. Naszym pomysłem zainteresowaliśmy Wójta Gminy Boleszkowice pana Jana Krzywickiego na spotkaniu, które odbyło się 30 czerwca 2017r. Po rozmowie i dyskusji nad możliwością realizacji projektu doszliśmy do wniosku, że dobrym rozwiązaniem jest także możliwość bezpiecznego poruszania się do stacji PKP rowerem. 

(...)

czytaj więcej...

"CHWARSZCZANY NA SZLAKU TEMPLARIUSZY"

19.07.2017

Zapraszamy na tegoroczne najważniejsze wydarzenie rycerskie w Gminie Boleszkowice. Pod koniec sierpnia kolejny już raz cofniemy się w czasie zgłębiając tajemnice średniowiecza.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu „CHWARSZCZANY NA SZLAKU TEMPLARIUSZY”. Wyjątkowo w tym roku spotkamy się w dwóch miejscach.

25 sierpnia w piątek przy kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Chwarszczanach odbędą się warsztaty kultury średniowiecznej, w tym pokazy dawnych rzemiosł, warsztaty archeologiczne i antropologiczne, prelekcje i koncert w dawnej kaplicy zakonnej.

26 sierpnia w sobotę spotykamy się nad Odrą w miejscowości Porzecze, gdzie templariusze czasowo rozłożą swój obóz nad brzegiem rzeki, nieopodal słowiańskiej osady. Tam też odbędą się pokazy rzemiosła, walk rycerskich, turnieju konnego, plenerowy koncert muzyki dawnej, warsztaty i zabawy dla dzieci i młodzieży, a wieczorem inscenizacja i pokaz teatru ognia.

(...)

czytaj więcej...

« poprzednie  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 315   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia